• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wielki Test z Historii rozwiązany!

11:23, 31.03.2009
Wielki Test z Historii rozwiązany!

Radek Zawrotniak - zwycięzca drugiej edycji Wielkiego Testu z Historii i zdobywca papieskiej kremówki
Radek Zawrotniak - zwycięzca drugiej edycji Wielkiego Testu z Historii i zdobywca papieskiej kremówki

Podziel się:   Więcej
Na 24 pytania konkursowe odpowiadało ponad 300 osób zgromadzonych w krakowskiej operze oraz goście w studio na Woronicza.

Widowisko prowadzili Piotr Kraśko i Paulina Chylewska, zaś uczestnikami w Krakowie zajął się Przemysław Babiarz. Nie bez powodu, bowiem w operze zebrała się również wyjątkowo solidna reprezentacja kibiców obu krakowskich drużyn - Cracovii i Wisły. Tym razem rywalizacja między nimi odbyła się na polu historii i choć wraz z kolejnymi seriami pytań różnice w wynikach malały, tę konkurencję wygrała Cracovia.

Sportowcy, choć w studio na Woronicza nie stanowili najliczniejszej drużyny, w drugiej edycji Wielkiego Testu z Historii ponownie pokonali pozostałych uczestników. Tym razem najlepszy na Woronicza był Radek Zawrotniak, srebrny medalista z Pekinu w szermierce. Zwycięzca pierwszego testu - Szymon Kołecki - zajął trzecie miejsce, wciąż pozostając na podium. Drugi okazał się Paweł Milcarek.

Pośród polityków największą wiedzą o życiu Jana Pawła II wykazała się posłanka PO Joanna Mucha. W Krakowie zwycięstwo należało do pana Mariusza Soleckiego z Gdańska, który w nagrodę otrzymał 50 tysięcy złotych.

Oprócz konkursowych zmagań z historią uczestnicy dzielili się swoimi wspomnieniami związanymi z Janem Pawłem II. Arka Noego wprowadziła natomiast do studia trochę optymizmu i muzyką złagodziła atmosferę rywalizacji.

Dopisała również publiczność przed telewizorami. Oglądało Wielki Test z Historii 3,2 mln widzów.

zobacz również

  brak informacji