• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Księga Saladyna

12:06, 22.09.2014
Księga Saladyna „Księga Saladyna” to druga z pięciu części cyklu „Kwintet Muzułmański” - serii powieści historycznych. Kolejne tytuły bestsellerowego i przetłumaczonego na kilkanaście języków „Kwintetu” planowane są na jesień tego roku i wiosnę 2015.

„Księga Saladyna” to druga z pięciu części cyklu „Kwintet Muzułmański” - serii powieści historycznych. Kolejne tytuły bestsellerowego i przetłumaczonego na kilkanaście języków „Kwintetu” planowane są na jesień tego roku i wiosnę 2015.

Fot. arch
Fot. arch

Podziel się:   Więcej

Kair, rok 1181. Ibn Jakub, ambitny i utalentowany skryba żydowskiego pochodzenia, podejmuje się spisania historii życia sułtana Salah ad-Dina - potężnego władcy i wyjątkowego człowieka. Przez długie miesiące stale towarzyszy Saladynowi, poznając nie tylko jego przyzwyczajenia, poglądy i sekrety, lecz także uczestnicząc w życiu dworu, haremu i armii. By wykonać powierzone mu zadanie i nie stracić przy tym życia, Ibn Jakub musi nauczyć się funkcjonować w niezwykłym dla siebie świecie zakulisowych rozgrywek o władzę, manipulacji dworskich urzędników i haremowych intryg.

Fascynująca powieść historyczna osnuta wokół postaci legendarnego Saladyna i rozgrywająca się w scenerii dwunastowiecznego Kairu, Damaszku oraz Jerozolimy. Tariq Ali w mistrzowski sposób odtwarza nie tylko realia wypraw krzyżowych i przetasowań na dworach muzułmańskich władców, ale również skomplikowane relacje międzyludzkie, w tym związki homoseksualne. Z epickim rozmachem przedstawia wyjątkowo barwną galerię postaci historycznych i fikcyjnych, z których każda ma swoje tajemnice, ambicje, namiętności i słabości.