• Wyślij znajomemu
    zamknij [x]

    Wiadomość została wysłana.

     
    • *
    • *
    •  
    • Pola oznaczone * są wymagane.
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Wyniki konkursu Bohaterowie drugiego planu

11:01, 24.06.2015
Wyniki konkursu Bohaterowie drugiego planu <p>LISTA LAUREATÓW</p><p>Muzeum Historii Polski, Fundacja Banku Zachodniego WBK i Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi w marcu 2015 roku ogłosili konkurs edukacyjny „Bohaterowie drugiego planu”, skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego głównym celem było odnalezienie w swojej społeczności lokalnej bohaterów drugiego planu z okresu 1944-1989, czyli tych wszystkich osób, bez pomocy których żadna działalność niepodległościowa i opozycyjna nie byłaby możliwa. Na konkurs wpłynęło 60 prac. Jury w składzie: Maciej Drygas – przewodniczący jury, prof. Antoni Dudek, Eliza Dzwonkiewicz, Gabriela Sierocińska-Dec, Paweł Woldan, postanowiło: </p>

LISTA LAUREATÓW

Muzeum Historii Polski, Fundacja Banku Zachodniego WBK i Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi w marcu 2015 roku ogłosili konkurs edukacyjny „Bohaterowie drugiego planu”, skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego głównym celem było odnalezienie w swojej społeczności lokalnej bohaterów drugiego planu z okresu 1944-1989, czyli tych wszystkich osób, bez pomocy których żadna działalność niepodległościowa i opozycyjna nie byłaby możliwa. Na konkurs wpłynęło 60 prac. Jury w składzie: Maciej Drygas – przewodniczący jury, prof. Antoni Dudek, Eliza Dzwonkiewicz, Gabriela Sierocińska-Dec, Paweł Woldan, postanowiło:

fot. arch
fot. arch

Podziel się:   Więcej

W kategorii szkół gimnazjalnych:

1. Nie przyznawać I nagrody.

2. II nagrodę przyznano zespołowi z Gimnazjum w Sierakowicach za pracę o Janie Goszu. Zespół w składzie: Monika Cyperska, Julia Stencel, Jakub Bigus pod opieką Adriana Klawikowskiego.

3. Nie przyznawać III nagrody.

4. Przyznać specjalne wyróżnienie ze względu na ciekawy temat filmowy zespołowi z Publicznego Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Jasieńcu za pracę o Zbroszy Dużej. Jury zdecydowało, że autorzy pracy zostaną zaproszeni na warsztaty filmowe. Zespół w składzie: Patrycja Olszewska, Angelika Przybylska, Katarzyna Rogalska pod opieką Katarzyny Leśniak.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

1. I nagrodę otrzymuje Paweł Henrykowski, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim za pracę Jak teraz wygląda „Rój”? . Opiekun Wojciech Henrykowski.

2. II nagrodę otrzymują uczennice Maria Kuroszczyk i Jagoda Janiszewska, uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego w Ostrowie Wlkp. za pracę o Janie Kempińskim „Błysku”. Opiekun Piotr Grabarz.

3. III nagrodę otrzymuje Weronika Nahorska, uczennica Zespołu Szkół nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie za pracę Historia niezwykłego „Bociana”. Opiekun Izabela Nahorska. Wyróżnienie (nagrody rzeczowe) otrzymują Jakub Biegniewski, Maciej Radzimski uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim za pracę Żeby Polska była Polską…

Partner konkursu, Polska Press Grupa, postanowił przyznać nagrodę główną oraz 2 wyróżnienia. Jury w składzie: red. Paweł Siennicki, red. Witold Głowacki, Joanna Pazio:

1. za najlepszą pracę uznało pracę zespołu z Technikum nr 3 Zespołu Szkół im. Oskara Langego w Zawierciu pt. „Sądzeni za próbę obalenia władzy w PRL - losy przyjaciół z II Liceum Ogólnokształcącego w Zawierciu”, który zostanie zaproszony na warsztaty dziennikarskie. Zespół w składzie: Aleksandra Prokop, Karolina Giełda, Paulina Klimek pod opieką Aldony Dreliszek i Marleny Bednarskiej.

Równorzędne Wyróżnienia otrzymały:

2. zespół w składzie: Maja Górczak, Natalia Kostrzewa, Agata Zaremba z V Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu za pracę "Prosto ale na skos" pod opieką Romy Szymańskiej

 3. zespół w składzie: Magdalena Skiba, Karolina Czyż, Magdalena Duszka z Liceum Ogólnokształcącego im. J. Korczaka w Więcborku za pracę "Wojna sumienia" pod opieką Marioli Czapiewskiej. Otrzymają oni upominki od Junior Media oraz roczną prenumeratę cyfrową miesięcznika „Nasza Historia”.