• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

"Rok w ogrodzie" 16.02.2013

17:37, 14.02.2013
"Rok w ogrodzie" 16.02.2013 W najbliższym wydaniu magazynu „Rok w ogrodzie” opowiemy o lutowym cięciu jabłoni, grusz oraz winorośli. Zapraszamy.

W najbliższym wydaniu magazynu „Rok w ogrodzie” opowiemy o lutowym cięciu jabłoni, grusz oraz winorośli. Zapraszamy.

 
 

Podziel się:   Więcej
 
Od połowy lutego możemy przycinać w sadzie jabłonie i grusze. W sadzie IO w Skierniewicach kilkuletnie drzewa prowadzi się na tzw. wrzeciono. Aby drzewa były dobrze doświetlone, a owoce dorodne i odpowiednio wybarwione drzewa należy regularnie przycinać.
 
Zima sprawia, ze niektóre rośliny zmieniają n ie tylko kolor igieł, czy kory, ale też inny jest ich pokrój. Dotyczy to na przykład jodły veitcha "Glauca" czy szydlicy japońskiej "Cristata"
 
Inny sposób prowadzenia drzew jabłoni to na tzw. szpaler. W ten sposób sadzono je przed kilkudziesięciu laty. Ich konary znajdują się w linii jednego rzędu.
 
Inną ciekawą rośliną, która teraz prezentuje się w zupełnie inny sposób niż latem jest sosna himalajska. Tylko o tej porze roku jej niebiesko-zielone igły zwisają do dołu.
 
Koniec zimy to czas na formujące i pielęgnacyjne cięcie winorośli. Dzięki temu zabiegowi regulujemy siłę wzrostu i owocowanie krzewów. Jednym z najbardziej popularnych sposobów prowadzenia winnych krzewów jest pojedynczy sznur Guyota.
 
W uprawie storczyków równie ważne jak woda jest powietrze. Korzenie tych roślin muszą mieć do niego stały dostęp. Dlatego często można je uprawiać praktycznie bez doniczek. Wystarczy jakaś gałąź, deseczka, czy rusztowanie. Jeśli jednak musimy ujarzmić storczyka w jakimś naczyniu – odpowiednio je do tego przygotujmy.
"Rok w ogrodzie", em. 16.02.2013r. w sobotę o godz. 7:30 Program 1 TVP S.A.
ZAPRASZAMY!

Twoim zdaniem

Czy rolnicy korzystają na globalnym wzroście cen towarów rolnych?