• Wersja do druku
  • -AA+A

Makabryczne odkrycie w Dąbrowie Górniczej

18:51, 16.10.2009
Makabryczne odkrycie w Dąbrowie Górniczej Podczas sortowania śmieci jedna z pracownic wysypiska śmieci w Dąbrowie Górniczej znalazła ciało noworodka.

Podczas sortowania śmieci jedna z pracownic wysypiska śmieci w Dąbrowie Górniczej znalazła ciało noworodka.

fot. arch.
fot. arch.

Podziel się:   Więcej
Nikt z dziesięciu pracujących na popołudniowej zmianie kobiet nie spodziewał się, że dla kogoś śmieciem może być noworodek. Jedna z kobiet znalazła maleńkie ciało wśród ton odpadów. Maszyny zatrzymano na kilka godzin, ale kobieta, która znalazła noworodka nie wróciła już do pracy z powodu szoku. Ta sytuacja łudząco przypomina wydarzenie sprzed roku. To samo miejsce, ten sam czas i ta sama historia - noworodek znaleziony na wysypisku. Matki nie znaleziono do dziś, policja liczy, że tym razem matkę uda się odnaleźć.

Ale to wcale nie będzie łatwe. Na to wysypisko są przywożone odpady nie tylko z Dąbrowy Górniczej, ale także z Sosnowca, Będzina i Mysłowic. Noworodek miał poważny uraz głowy, prokurator zlecił już sekcję zwłok, a to pozwoli odpowiedzieć na pytanie, czy rany powstały przed czy już po wrzuceniu do kontenera. Takie makabryczne zbrodnie przerażają, zwłaszcza, że dwa tygodnie otwarto pierwsze w Zagłębiu okno życia. To dziecko można było zostawić właśnie tam, a wtedy szybko znalazłoby się w kochającej rodzinie - mówi ks. Jarosław Kwiecień.

(Ewa Grudniok, Aktualności)