• Wersja do druku
  • -AA+A

Podejrzany o śmiertelne potrącenie chłopca

19:00, 13.03.2014
Podejrzany o śmiertelne potrącenie chłopca Tarnogórska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o śmiertelne potrącenie trzynastoletniego chłopca w Mikołowie. Do tragedii doszło w środę. Na wyjeździe ze stacji benzynowej kierowca samochodu marki ford mondeo na warszawskich numerach rejestracyjnych potrącił dziecko i uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki publikacji wizerunku mężczyzny, który zarejestrowały kamery monitoringu, mundurowi natrafili na ślad mężczyzny i doprowadzili do jego zatrzymania. W tej chwili mężczyzna jest przesłuchiwany przez mikołowską prokuraturę.

Tarnogórska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o śmiertelne potrącenie trzynastoletniego chłopca w Mikołowie. Do tragedii doszło w środę. Na wyjeździe ze stacji benzynowej kierowca samochodu marki ford mondeo na warszawskich numerach rejestracyjnych potrącił dziecko i uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki publikacji wizerunku mężczyzny, który zarejestrowały kamery monitoringu, mundurowi natrafili na ślad mężczyzny i doprowadzili do jego zatrzymania. W tej chwili mężczyzna jest przesłuchiwany przez mikołowską prokuraturę.

Tarnogórska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o śmiertelne potrącenie trzynastoletniego chłopca w Mikołowie
Tarnogórska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o śmiertelne potrącenie trzynastoletniego chłopca w Mikołowie

Podziel się:   Więcej
Rozpacz i ból. Rodzina zmarłego chłopca cały dzień spędziła przed komendą mikołowskiej policji. Bliscy trzynastolatka domagają się sprawiedliwości.

– Nasz świat legł w gruzach. Zabrał wszystko co kochaliśmy najbardziej – mówi Resias Istvan, brat zmarłego Iosifa.

Tragedia wstrząsnęła całą społecznością, ale żałobę szczególnie przeżywa matka trzynastoletniego Iosifa.

– Rodzice najbardziej go kochali, był grzeczny, to było dla nich najlepsze dziecko. Kierowca zabił niewinnego chłopca – dodaje Resias Istvan.

Do tragedii doszło na zjeździe ze stacji benzynowej. Chwilę wcześniej podejrzany płacił za myjnię. Jego wizerunek zarejestrowany przez kamery monitoringu trafił do mediów.

– Dzięki temu policjanci z Tarnowskich Gór zatrzymali mężczyznę odpowiadającemu temu wizerunkowi, mężczyznę podejrzanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia – podkreśla sierż. Magdalena Wiśniewska z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie.

Z jaką prędkością jechał kierowca, czy był trzeźwy i w jaki sposób doszło do wypadku – to ustala Prokuratura Rejonowa w Mikołowie. Śledczy dochodzą również, dlaczego dziecko przebywało w pobliżu stacji benzynowej.

– Zostanie podjęta decyzja o zastosowaniu środka zapobiegawczego, czy to będzie środek wolnościowy, śmiem wątpić, raczej przewidujemy, jeśli to będzie rzeczywiście ta osoba, wystąpienie z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec sprawcy – komentuje prokurator Mariusz Jeziorowski z Prokuratury Rejonowej w Mikołowie. Na razie trwają przesłuchania. Być może jutro podejrzany mężczyzna usłyszy zarzuty.

(Marta Janota, Aktualności TVP Katowice)
 
 
 
...