• Wersja do druku
  • -AA+A

Akty oskarzenia

14:51, 26.07.2010
Akty oskarzenia To jedna z najbardziej brutalnych grup przestępczych, jakie działały w naszym regionie. Jej członkom prokuratura zarzuca rozboje z użyciem niebezpiecznych przedmiotów, kradzieże, włamania, handel bronią i podpalenia. W sumie ponad sto przestępstw. Do sądu właśnie trafiły akty oskarżenia w tej sprawie.

To jedna z najbardziej brutalnych grup przestępczych, jakie działały w naszym regionie. Jej członkom prokuratura zarzuca rozboje z użyciem niebezpiecznych przedmiotów, kradzieże, włamania, handel bronią i podpalenia. W sumie ponad sto przestępstw. Do sądu właśnie trafiły akty oskarżenia w tej sprawie.

Akty oskarżenia
Akty oskarżenia

Podziel się:   Więcej
Gang działał na terenie województw świętokrzyskiego i mazowieckiego od dziesięciu lat. Prokuratura przedstawiła zarzuty 35-ciu osobom. Lista zarzucanych im przestępstw jest bardzo długa.

Szefowi gangu, 46-letniemu Leszkowi K. może grozić nawet dożywocie, bo oprócz kierowania grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, odpowie również za zabójstwo właściciela dyskoteki w Stąporkowie w 2003 roku.

Na tej samej ławie oskarżonych zasiądzie także Tadeusz G. Ten sam, który dwa tygodnie temu został skazany przez krakowski sąd na dożywocie za zabójstwa właścicieli kantorów i podejrzany o zamordowanie trojga obywateli Ukrainy w Cedzynie.

Tej grupie przestępczej prokuratorzy przypisują także działanie na szkodę firmy "Wtórpol" i zatrudnionych tam osób. Mowa o podpaleniach, ostrzeliwaniu domów i kradzieżach. Oskarżonym grozi do 15-stu lat więzienia.