• Wersja do druku
  • -AA+A

Nadużycia dyrektora DPS

22:34, 29.10.2012
Nadużycia dyrektora DPS Kontrole w ostrowieckich Domach Pomocy Społecznej zarządził starosta ostrowiecki po tym, jak dyrektor jednego z DPS-ów usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. 62-letni Stanisław S. placówką zarządzał przez 17 lat, jest również radnym ostrowieckiej Rady Miasta.

Kontrole w ostrowieckich Domach Pomocy Społecznej zarządził starosta ostrowiecki po tym, jak dyrektor jednego z DPS-ów usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. 62-letni Stanisław S. placówką zarządzał przez 17 lat, jest również radnym ostrowieckiej Rady Miasta.

Nadużycia dyrektora DPS
Nadużycia dyrektora DPS

Podziel się:   Więcej
Śledztwo w tej sprawie, pod nadzorem ostrowieckiej prokuratury, prowadzi wydział do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji. Stanisława S. po przesłuchaniu zwolniono. Zostały wobec niego zastosowane środki zapobiegawcze, m.in. wysokie poręczenie majątkowe i zakaz zbliżania się do pracowników instytucji.
DPS jest samodzielną jednostką podległą starostwu.
– Starosta organizuje konkurs i powołuje dyrektora podpisując mu stosowny angaż umowy o pracę i to jest w zasadzie cała podległość – tłumaczy starosta ostrowiecki, Zdzisław Kałamaga. Ale dziś zarządził kontrolę finansów w obu  domach pomocy. Mówi, że wcześniej niepokojących sygnałów nie miał. Kontrole wojewody również nie wykazywały nieprawidłowości, ale wojewoda kontroluje domy pomocy wyłącznie w zakresie jakości prowadzonych usług.  
W kierowanym do piątku przez Stanisława S. ostrowieckim DPS całodobowo przebywa około 150. podopiecznych i połowę mniej pracowników. Od dziś obowiązki Stanisława S. przejęła Barbara Cudzik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.