• Wersja do druku
  • -AA+A

Tymczasowy areszt dla wójta Piekoszowa

19:34, 18.04.2013
Tymczasowy areszt dla wójta Piekoszowa Dziś wójt Piekoszowa Tadeusz D. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące – Sąd Rejonowy w Kielcach przychylił się do wniosku prokuratury. Tadeuszowi D. postawiono sześć zarzutów, głównie korupcyjnych. Do tej pory w tej sprawie zatrzymano już siedem osób.

Dziś wójt Piekoszowa Tadeusz D. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące – Sąd Rejonowy w Kielcach przychylił się do wniosku prokuratury. Tadeuszowi D. postawiono sześć zarzutów, głównie korupcyjnych. Do tej pory w tej sprawie zatrzymano już siedem osób.

Tymczasowy areszt dla wójta Piekoszowa
Tymczasowy areszt dla wójta Piekoszowa

Podziel się:   Więcej
Wójt Piekoszowa Tadeusz D. został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Kielcach, po kilkudziesięciu minutach posiedzenie zakończyło się. Wójt został aresztowany na trzy miesiące. Sąd uznał, że dowody prokuratury są wystarczające do podjęcia takich działań. Decyzja sądu nie jest prawomocna, wójt ma siedem dni na złożenie zażalenia. We wtorek razem z wójtem Tadeuszem D. zatrzymano cztery inne osoby. Po przesłuchaniu i postawieniu zarzutów podejrzanych zwolniono do domu. Dziś prokuratura postawiła zarzuty dwóm kolejnym osobom, po przesłuchaniu osoby te zostały zwolnione. Do tej pory w aferę korupcyjną w Piekoszowie zamieszanych jest siedem osób – ta sprawa dopiero trafi na wokandę. Ta, w której główną role odegrał prezydent Starachowic Wojciech B. oskarżony o branie łapówek już się zakończyła, prezydent został skazany na trzy i pół roku więzienia. Socjolog dr Janina Kowalik wyjaśnia, że w środowisku lokalnym często zachowania korupcyjne nie są traktowane jak typowa korupcja, a raczej jako zachowania poprawiające relacje.