• Wersja do druku
  • -AA+A

"Kronika kielecka" Marka Cecuły

17:22, 15.03.2011
"Kronika kielecka" Marka Cecuły Historia Kielc na tysiącach kawałków porcelanowych talerzy. Żadnego nie da się poskładać w całość, tak jak nie można tego zrobić z przeszłością. To najnowsza propozycja światowej sławy ceramika, Marka Cecuły. Prace nad wystawą "Kronika kielecka" już na półmetku. Jako pierwsi zobaczą ją mieszkańcy Orońska, później ekspozycja trafi do Norwegii, a we wrześniu do Kielc.

Historia Kielc na tysiącach kawałków porcelanowych talerzy. Żadnego nie da się poskładać w całość, tak jak nie można tego zrobić z przeszłością. To najnowsza propozycja światowej sławy ceramika, Marka Cecuły. Prace nad wystawą "Kronika kielecka" już na półmetku. Jako pierwsi zobaczą ją mieszkańcy Orońska, później ekspozycja trafi do Norwegii, a we wrześniu do Kielc.

"Kronika kielecka" Marka Cecuły
"Kronika kielecka" Marka Cecuły

Podziel się:   Więcej
Jedne są mniejsze, inne większe. Jedne przedstawiają radosne momenty z życia miasta, inne tragiczne, jak okupację niemiecką, czy pogrom.

Całość będzie wyeksponowana na stole, tak, aby każdy mógł dotknąć kawałka historii. Porcelana ma ostre brzegi, ale i kielecka historia potrafi ranić.

Marek Cecuła cały czas wybiera kolejne zdjęcia. Zarówno te przedwojenne, jak i z lat 60. czy 70. Nie bez przyczyny umieszczone są na talerzach.

Cała praca ma powstać do lipca. Wtedy jako pierwsi zobaczą ją mieszkańcy Orońska. Później trafi do Norwegii. Wczesną jesienią "Kronikę kielecką" będą mogli zobaczyć i dotknąć Kielczanie.