• Wersja do druku
  • -AA+A

Książka "12 razy śmierć -historia z krainy uśmiechu"

16:21, 23.01.2011
Książka "12 razy śmierć -historia z krainy uśmiechu" Zakuty w kajdany spędził w Tajlandzkim więzieniu prawie 6 lat. Kielczanin Michał Pauli za przemyt narkotyków został skazany na 12 kar śmierci. Dzięki wstawiennictwu polskich prezydentów został ułaskawiony i powrócił do kraju. Swoje doświadczenia zdecydował się opisać. Książka "12 razy śmierć-historia z krainy uśmiechu" już w tym tygodniu dostępna w księgarniach.

Zakuty w kajdany spędził w Tajlandzkim więzieniu prawie 6 lat. Kielczanin Michał Pauli za przemyt narkotyków został skazany na 12 kar śmierci. Dzięki wstawiennictwu polskich prezydentów został ułaskawiony i powrócił do kraju. Swoje doświadczenia zdecydował się opisać. Książka "12 razy śmierć-historia z krainy uśmiechu" już w tym tygodniu dostępna w księgarniach.

Książka "12 razy śmierć-historia z krainy uśmiechu"
Książka "12 razy śmierć-historia z krainy uśmiechu"

Podziel się:   Więcej
Z wykształcenia i zamiłowania jest plastykiem. Kraje azjatyckie zawsze go fascynowały. Kiedy jego twórczość nie sprzedawała się postanowił dorobić. Najpierw handlując rękodziełem sprowadzanym z Tajlandii. Ale i ten interes nie wypalił. Wtedy Michał Pauli otrzymał propozycję szybkiego zysku.

Było to 590 tabletek extazy w 12 paczkach. Towar dostarczył, ale równie szybko trafił w ręce służb. Za każdą przesyłkę otrzymał jeden wyrok śmierci. Na wykonanie kary czekał w najcięższych tajlandzkich więzieniach.

Bliscy Michała robili wszystko by wydostać go z więzienia. Organizowali koncerty i pisali petycje. Interweniowali u kolejnych Prezydentów i ambasadorów. Ostatecznie odnieśli sukces. W 2009 roku Michał wrócił do Polski.

Michała zainteresowali się nie tylko jego najbliżsi. Stąd pomysł na książkę. "12 razy śmierć" ma formę wspomnień. I jak podkreśla zarówno autor jak i wydawca jest przestrogą przed handlem narkotykami.

12 razy śmierć -opowieść z krainy uśmiechu zawiera także rysunki autora robione w więzieniu. Książka dostępna w księgarniach od poniedziałku.