• Wersja do druku
  • -AA+A

Dzień Sołtysa

16:16, 11.03.2010
Dzień Sołtysa Marzec to jeden z nielicznych miesięcy, w którym codziennie przypada jakieś mniej, lub bardziej szalone święto. Lada chwila czeka nas Dzień Konsumenta, Morza, Słońca czy Teatru, a w czwartek obchodzimy Dzień Sołtysa. My z życzeniami pospieszyliśmy do tego najsłynniejszego, czyli sołtysa Wąchocka.

Marzec to jeden z nielicznych miesięcy, w którym codziennie przypada jakieś mniej, lub bardziej szalone święto. Lada chwila czeka nas Dzień Konsumenta, Morza, Słońca czy Teatru, a w czwartek obchodzimy Dzień Sołtysa. My z życzeniami pospieszyliśmy do tego najsłynniejszego, czyli sołtysa Wąchocka.

Dzień Sołtysa
Dzień Sołtysa

Podziel się:   Więcej
Funkcja społeczna, ale bardzo ważna. Nie od dziś przecież wiadomo, że choć Wąchock odzyskał prawa miejskie 16 lat temu to wciąż panuje dwuwładza. Na wąchockiej linii prezydent – premier iskrzy bardzo rzadko. Mimo natłoku obowiązków i ciężkich lekcji tańca sołtys ma jednak czas na przyjmowanie życzeń. Te płyną z całego kraju.

O swoim gospodarzu przede wszystkim nie zapomnieli mieszkańcy Wąchocka. Życzenia, choć różne to wszystkie życzliwe. Nam nie pozostaje nic innego jak wszystkim sołtysom życzyć tego samego. No może trochę więcej czasu na świętowanie.

Piotr Rogoziński, Informacje