• Wersja do druku
  • -AA+A

Batalia o sądy

20:53, 14.01.2012
Batalia o sądy Ciąg dalszy zawirowań wokół likwidacji sześciu sądów rejonowych w Świętokrzyskiem. Tym razem "dość" powiedzieli pińczowscy samorządowcy. W środę u ministra Jarosława Gowina będą walczyć o swoją wokandę. Ale sprawa likwidacji, czy reorganizacji, przeniosła się już na scenę polityczną. Solidarna Polska apeluje o zaprzestanie manipulacji, a Platforma Obywatelska uspokaja - chaosu nie będzie.

Ciąg dalszy zawirowań wokół likwidacji sześciu sądów rejonowych w Świętokrzyskiem. Tym razem "dość" powiedzieli pińczowscy samorządowcy. W środę u ministra Jarosława Gowina będą walczyć o swoją wokandę. Ale sprawa likwidacji, czy reorganizacji, przeniosła się już na scenę polityczną. Solidarna Polska apeluje o zaprzestanie manipulacji, a Platforma Obywatelska uspokaja - chaosu nie będzie.

Batalia o sądy
Batalia o sądy

Podziel się:   Więcej
Buscy policjanci. Mieli zasiąść na ławie oskarżonych w Busku Zdroju. Ale trafili do Pińczowa.  Bo to ten sąd posiada salę, która może pomieścić tak wielu oskarżonych. Mimo to ma zostać zlikwidowany. A w jego miejsce powstanie wydział zamiejscowy. Samorządowcy nie zamierzają jednak się poddać. I zapowiadają walkę o pińczowską wokandę. Oburzeni są także mieszkańcy.

Ale walka o sądy to już batalia polityczna. Burmistrz Stąporkowa na swoim blogu likwidacji mówi NIE. Przytakuje jej "Solidarna Polska".
To nie likwidacja, a reorganizacja - mówi poseł Marzena Okła-Drewnowicz i zapewnia, że powodów do obaw nie ma i nie będzie. Sądy nie muszą zapewniać ministra o swojej niewinności. Decyzja w sprawie  małych sądów rejonowych powinna zapaść w ciągu najbliższych tygodni.