• Wersja do druku
  • -AA+A

Dokarmianie zwierząt leśnych

12:49, 15.12.2010
Dokarmianie zwierząt leśnych Zima to ciężki okres dla leśnych zwierząt. By zdobyć pożywienie muszą przebić się przez grube warstwy śniegu. Bez pomocy człowieka często to niemożliwe. Na ratunek śpieszą, więc leśnicy i myśliwi. O zwierzęta dbają tez uczniowie w ramach lekcji przyrody.

Zima to ciężki okres dla leśnych zwierząt. By zdobyć pożywienie muszą przebić się przez grube warstwy śniegu. Bez pomocy człowieka często to niemożliwe. Na ratunek śpieszą, więc leśnicy i myśliwi. O zwierzęta dbają tez uczniowie w ramach lekcji przyrody.

Dokarmianie zwierząt leśnych
Dokarmianie zwierząt leśnych

Podziel się:   Więcej
Dzieci ze szkoły podstawowej w Morawicy w każda środę zanoszą zwierzętom karmę.

Takie akcje to dla dzieci prawdziwa frajda, ale tez doskonała lekcja przyrody. Już po pierwszej wyprawie do lasu wiedza, dlaczego zwierzętom trzeba pomagać,

Za dokarmianie zwierząt leśnych odpowiedzialne są przede wszystkim koła łowieckie. Zimą regularnie 2 razy w tygodniu, a w okresach dużych opadów śniegu codziennie rozwożą karmę. Pszenica, kukurydza, buraki, marchew, sól, siano - takie przysmaki mogą znaleźć głodne sarny czy zające -w paśnikach, podsypkach i na drzewach.

Pan Janusz Wróblewski, twórca i opiekun Ptasiego Azylu - uratował juz wiele wygłodniałych i chorych zwierząt.

Każdy z nas może pomóc zwierzętom przetrwać zimę wystawiając przed domem miskę mleka dla kota czy ziarna pszenicy dla ptaków. A uczyć się warto od najmłodszych