• Wersja do druku
  • -AA+A

Jan Gierada przeprasza za słowa o homoseksualistach

16:59, 10.11.2010
Jan Gierada przeprasza za słowa o homoseksualistach Jan Gierada - kandydat na prezydenta Kielc - przeprasza za słowa o homoseksualistach. Wczoraj na spotkaniu w Stowarzyszeniu Centrum Wolontariatu powiedział, że homoseksualiści "powinni leczyć się, bo bycie gejem i lesbijką to choroba". Dzisiaj wydał oświadczenie w tej sprawie. Poza przeprosinami kandydat SLD przedstawił listę zaniedbanych ulic w mieście i pokazał, jak w przyszłości mogą wyglądać obydwa kieleckie dworce.

Jan Gierada - kandydat na prezydenta Kielc - przeprasza za słowa o homoseksualistach. Wczoraj na spotkaniu w Stowarzyszeniu Centrum Wolontariatu powiedział, że homoseksualiści "powinni leczyć się, bo bycie gejem i lesbijką to choroba". Dzisiaj wydał oświadczenie w tej sprawie. Poza przeprosinami kandydat SLD przedstawił listę zaniedbanych ulic w mieście i pokazał, jak w przyszłości mogą wyglądać obydwa kieleckie dworce.

Jan Gierada przeprasza za słowa o homoseksualistach
Jan Gierada przeprasza za słowa o homoseksualistach

Podziel się:   Więcej
Wczorajsze słowa Jana Gierady wywołały zaniepokojenie w warszawskim zarządzie SLD. Kandydat na prezydenta Kielc zareagował szybko i wydał oświadczenie. Powiedział, że nie było jego intencją obrażanie środowisk homoseksualnych.

Sam Gierada dodaje, że nie dyskryminuje mniejszości seksualnych. A to już filmy, które wraz z kandydatami na radnych nagrywał na zaniedbanych kieleckich ulicach. Większość z nich to drogi peryferyjne.

To paradoks - uważa Marcin Chłodnicki eseldowski kandydat na radnego, że tuż za granicą Kielc infrastruktura znajduje się na dużo lepszym poziomie, niż w mieście.

Ale część z zaniedbanych ulic w Kielcach zaczyna się już czterysta metrów od gabinetu prezydenta miasta Wojciecha Lubawskiego - przekonują kandydaci.

To już wizualizacja połączenia obu kieleckich dworców. Miałoby zostać tam wybudowane centrum handlowo-rozrywkowe, a otaczające je ulice miałyby zostać połączone dla lepszej przejezdności.