• Wersja do druku
  • -AA+A

Raport z dróg

19:56, 18.08.2013
Raport z dróg Na świętokrzyskich drogach rozpoczęła się fala powrotów z długiego weekendu; towarzyszą jej kaskadowe kontrole policji – przy głównych trasach patrole stoją co kilka kilometrów i tak będzie dziś do późnych godzin nocnych. Funkcjonariusze apelują o jazdę zgodnie z przepisami.

Na świętokrzyskich drogach rozpoczęła się fala powrotów z długiego weekendu; towarzyszą jej kaskadowe kontrole policji – przy głównych trasach patrole stoją co kilka kilometrów i tak będzie dziś do późnych godzin nocnych. Funkcjonariusze apelują o jazdę zgodnie z przepisami.

Raport z dróg
Raport z dróg

Podziel się:   Więcej
Policjanci już zaczynają pierwsze podsumowania: w trakcie weekendu doszło do 11 wypadków. Dziś rano w miejscowości Bogoria, w powiecie staszowskim, samochód, którym jechało pięcioro młodych osób, dachował i uderzył w dom. Mimo reanimacji, życia 21-letniego kierowcy nie udało się uratować. Do tej pory funkcjonariusze drogówki zatrzymali 67. pijanych kierowców – około 20 dziennie. – Przebadaliśmy alkomatami ponad 60 tysięcy kierowców, ale policjanci nie są w stanie być wszędzie; raz jeszcze apelujemy o trzeźwość, o rozwagę, o rozsądek – wówczas powoli, spokojnie i bezpiecznie dojedźmy do naszych domów – mówi nadkom. Tomasz Sołtysik, naczelnik wydziału ruchu drogowego KWP w Kielcach. Już pojutrze kolejna akcja świętokrzyskiej drogówki: policjanci bliżej przyjrzą się pieszym i rowerzystom, a 25. sierpnia ogólnopolskie działania pod hasłem „Prędkość”.