• Wersja do druku
  • -AA+A

Piłka ręczna

19:52, 01.08.2013
Piłka ręczna Dobra wiadomość dla fanów kobiecej piłki ręcznej – Korona Handball Kielce to nowy klub, który wypełni miejsce po będącym w likwidacji Kieleckim Stowarzyszeniu Sportowym.

Dobra wiadomość dla fanów kobiecej piłki ręcznej – Korona Handball Kielce to nowy klub, który wypełni miejsce po będącym w likwidacji Kieleckim Stowarzyszeniu Sportowym.

Piłka ręczna
Piłka ręczna

Podziel się:   Więcej
Kilkanaście osób, dziesiątki pomysłów i jedno marzenie: by w Kielcach znów zagościła Superliga. Marzenie, które ma się ziścić za sprawą Michała Chwalińskiego, prezesa Korony Handball Kielce; wcześniej prezesa zarządu kielecko-chińskiej spółki You Long Constraction. – Wspierałem poprzedni klub jako sponsor i jako prezes zarządu jednej ze spółek, przyglądałem się tej pracy i wyciągnąłem wnioski – mówi. Wnioski mają służyć odbudowie kobiecej piłki ręcznej. W zarządzie nowego klubu są również były wiceprezes KSS Grzegorz Boszczyk i prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej. Trenerem drugoligowego zespołu będzie autorka największych juniorskich sukcesów KSS-u, Monika Ciszek. Działacze chcieliby, żeby liderką zespołu była wracająca po urlopie macierzyńskim Marta Rosińska. Nazwa zespołu to powrót do tradycji, do 1991 roku Korona miała sekcję piłki ręcznej – tę nazwę w konkursie wybrali członkowie klubu. Drugoligowa Korona Handball pod wodzą Moniki Ciszek rozgrywki rozpocznie w październiku, ale już 5. sierpnia  ponad 60 zawodniczek reprezentujących wszystkie grupy rozgrywkowe, przejęte po KSS wyjedzie na obóz do Przysuchy.