• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Kultowe „Jazz Forum” teraz w internecie

09:25, 20.11.2011
Kultowe „Jazz Forum” teraz w internecie W połowie listopada uruchomiony został portal internetowy, na którym zamieszczono archiwalne numery magazynu „Jazz Forum” z lat 1965-1989. Można z nich korzystać nieodpłatnie.

W połowie listopada uruchomiony został portal internetowy, na którym zamieszczono archiwalne numery magazynu „Jazz Forum” z lat 1965-1989. Można z nich korzystać nieodpłatnie.

 
 

Podziel się:   Więcej
Archiwum dostępne jest na portalu pod adresem www.polishjazzarch.com i obejmuje 265 numerów magazynu i ponad 15 tys. stron w trzech wersjach językowych (polskiej, angielskiej i niemieckiej). W poszczególnych numerach można znaleźć relacje z koncertów i festiwali, recenzje albumów, książek, eseje i wywiady z najwybitniejszymi muzykami jazzowymi. Prezentowane w archiwum materiały są „nieocenioną wartość dla badaczy historii jazzu, krytyków, dziennikarzy i fanów” - przekonuje redaktor naczelny „Jazz Forum”, Paweł Brodowski.

Magazyn „Jazz Forum” ukazuje się od 1965 roku. Dziś jest najstarszym i jednocześnie jedynym magazynem w Polsce poświęconym muzyce jazzowej. Przez pierwsze piętnaście lat działalności pod kierownictwem Jana Byrczka, a przez następne trzydzieści prowadzony przez Brodowskiego, magazyn nawiązywał współpracę z krytykami i znawcami z zagranicy. – To było niesamowite! U nas pisało się o jazzie spoza żelaznej kurtyny! – powiedział Brodowski. Za oprawę graficzną pisma przez lata odpowiadał ceniony malarz Rafał Olbiński, a wśród autorów tekstów jest Roman Waschko, Mateusz Święcicki, Jan Ptaszyn-Wróblewski i „wszyscy najwybitniejsi krytycy, którzy reprezentowali polski jazz w tamtym czasie” - jak powiedział Brodowski. Z okazji uruchomienia portalu w poniedziałek 21 listopada w warszawskim Centralnym Basenie Artystycznym odbędzie się spotkanie promocyjne, które poprowadzi redaktor naczelny „Jazz Forum” Paweł Brodowski. Podczas imprezy wystąpi zespół Atom String Quartet (Dawid Lubowicz - skrzypce, Mateusz Smoczyński - skrzypce, Michał Zaborski - altówka, Krzysztof Lenczowski - wiolonczela).