• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Marcin Liber z Laurem Konrada

23:21, 18.03.2012
Marcin Liber z Laurem Konrada Marcin Liber za spektakl „III Furie” został nagrodzony Laurem Konrada dla najlepszego reżysera na INTERPRETACJE w Katowicach. Spektakl na żywo transmitowaliśmy w TVP Kultura 13 marca.

Marcin Liber za spektakl „III Furie” został nagrodzony Laurem Konrada dla najlepszego reżysera na INTERPRETACJE w Katowicach. Spektakl na żywo transmitowaliśmy w TVP Kultura 13 marca.

„III Furie” transmitowaliśmy na antenie TVP Kultura 13 marca (fot. Karol Budrewicz)
„III Furie” transmitowaliśmy na antenie TVP Kultura 13 marca (fot. Karol Budrewicz)

Podziel się:   Więcej
W niedzielę wieczorem jurorzy XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE w Katowicach wręczając wybranemu twórcy mieszki z nagrodą pieniężną ogłosili werdykt. Laur Konrada i trzy mieszki od Izabelli Cywińskiej, Janusza Opryńskiego i Zygmunta Koniecznego otrzymał Marcin Liber za spektakl „III Furie” przygotowany w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Spektakl na żywo transmitowaliśmy w TVP Kultura 13 marca. Serdecznie gratulujemy reżyserowi.

„III Furie” to obłąkańczy fresk rozpięty między historią a teraźniejszością. Marcinowi Liberowi udało się stworzyć piorunującą całość z mitów antycznych i polskich, połączenia słynnych „Where have all the flowers gone” w polskiej wersji „Gdzie są chłopcy z tamtych lat” i ostrego punk rocka, zestawienia na jednej scenie zamordowanych strzałem w głowę Żydówek i polskich hydraulików tańczących w rytm przeboju Village People, cuchnących bezdomnych i rozwrzeszczanych kiboli. W tej nieziemskiej poczekalni, przedsionku Olimpu, Nieba czy jakichkolwiek zaświatów, oglądamy prawdziwe polskie piekiełko.