• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Miłość” w warszawskim Muranowie

14:45, 08.07.2013
„Miłość” w warszawskim Muranowie W najbliższy czwartek 11 lipca o godz. 11.00 w warszawskim kinie Muranów odbędzie się pokaz prasowy jednego z najgłośniejszych polskich filmów ostatnich miesięcy - „Miłości” o legendarnym zespole jazzowym. TVP Kultura jest koproducentem tego filmu.

W najbliższy czwartek 11 lipca o godz. 11.00 w warszawskim kinie Muranów odbędzie się pokaz prasowy jednego z najgłośniejszych polskich filmów ostatnich miesięcy - „Miłości” o legendarnym zespole jazzowym. TVP Kultura jest koproducentem tego filmu.

„Miłość” w warszawskim Muranowie - 11 lipca o godz. 11.00
„Miłość” w warszawskim Muranowie - 11 lipca o godz. 11.00

Podziel się:   Więcej
Już w najbliższy czwartek, 11 lipca o godz. 11.00 w warszawskim kinie Muranów odbędzie się pokaz prasowy jednego z najgłośniejszych polskich filmów ostatnich miesięcy - „Miłości” o legendarnym zespole jazzowym. Pokaz rozpocznie się o godz. 11.00, a zaraz po nim odbędzie się konferencja z udziałem twórców filmu: reżysera Filipa Dzierżawskiego oraz członka zespołu Tymona Tymańskiego. Poprowadzi ją dziennikarka Polskiego Radia Justyna Dżbik.

„Miłość” Filipa Dzierżawskiego to jeden z najwybitniejszych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat. Zwycięzca tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego i laureat nagrody publiczności. Rozgrywająca się na przestrzeni dwóch dekad pasjonująca opowieść o pięciu wybitnie uzdolnionych muzykach - Tymańskim, Trzasce, Możdżerze, Olterze i Sikale.

Pięciu kumpli, którzy postanowili spełnić swoje marzenie. Pięć wyrazistych osobowości, które szukały sposobu na wyrażenie siebie. Pięć muzycznych wizji, które często się kłóciły. Jeden zespół – „Miłość”.

To też historia młodości, mierzenia się z przeciwnościami, wspólnych szaleństw, rywalizacji, wielkich przyjaźni, konfliktów i rozczarowań. Pasjonujący film o pięciu przyjaciołach, którzy stworzyli zespół i zrobili muzyczną rewolucję.

„Miłość” wejdzie na ekrany polskich kin już 9 sierpnia.

Producent: Piotr Kielar, Witold Będkowski (TVP)
Koproducent: Tymon Tymański
Produkcja: Lifetime Production
Koprodukcja: Telewizja Polska (TVP 2 i TVP Kultura)