• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Mroczny Nergal i liryczny Mozil w jednym programie!

16:59, 04.05.2011
Mroczny Nergal i liryczny Mozil w jednym programie! Nergal, czyli Adam Darski z zespołu Behemoth po raz pierwszy od wygranej z nowotworem walki udzielił telewizyjnego wywiadu. Obejrzeć go można będzie już w niedzielę w TVP2 w „Redakcji Kultury”. Pojawi się również Czesław Mozil... ale kulturalne atrakcje pojawią się nie tylko, jeśli chodzi o muzykę.

Nergal, czyli Adam Darski z zespołu Behemoth po raz pierwszy od wygranej z nowotworem walki udzielił telewizyjnego wywiadu. Obejrzeć go można będzie już w niedzielę w TVP2 w „Redakcji Kultury”. Pojawi się również Czesław Mozil... ale kulturalne atrakcje pojawią się nie tylko, jeśli chodzi o muzykę.

Czesław Mozil w programie da krótki koncert (fot. TVP)
Czesław Mozil w programie da krótki koncert (fot. TVP)

Podziel się:   Więcej
Adam Darski już w niedzielę o godz. 23.40 pojawi się w pierwszym po wygranej walce nowotworowej wywiadzie telewizyjnym. Wokalista i lider zespołu Behemoth w programie „Redakcja Kultury” opowie o swoich najbliższych planach muzycznych i wpływie choroby na swoje postrzeganie świata.

W programie nie zabraknie również analiz nowości wydawniczych, kinowych i teatralnych. Spór redakcyjny rozpocznie się od kontrowersyjnej książki Andrzeja Żuławskiego „Ostatnie słowo”. Następnie kolegium redakcyjne omówi film Krzysztofa Łukaszewicza pt. „Lincz”, zainspirowany głośnymi wydarzeniami we Włodowie.

Nowością wydawniczą, którą „Redakcja Kultury” zarekomenduje, to biografia Czesława Miłosza autorstwa Andrzeja Franaszka, której prezentację zaplanowano podczas krakowskiego Festiwalu Miłosza „ Rodzinna Europa”. Kolejnym punktem kolegium, będzie wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie prowokacyjnego izraelskiego artysty Roee Rosena, która prezentuje kluczowe projekty z dorobku artysty i podsumowuje dwie dekady jego wytężonej pracy na polu tyleż ryzykowanych, co inspirujących idei. Poznamy również opinię „Redakcji Kultury” na temat spektaklu „Generał” Jarosława Jakubowskiego.

A na deser mini koncert Czesława Mozila! Wysoka temperatura rozmów, nieobojętni polemiści, mocne tematy. Włącz się! „Redakcja Kultury” w niedzielę o 23.40 w TVP2.