• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Najgorętsza książka lata – znamy wyniki!

10:20, 18.08.2012
Najgorętsza książka lata – znamy wyniki! Znamy wyniki plebiscytu na najgorętszą książkę lata, który odbył się w ramach wielkiego święta literatury - pierwszej edycji festiwalu Literacki Sopot. Na pierwszym miejscu według internautów znalazła się książka Suzanne Collins „Igrzyska śmierci”.

Znamy wyniki plebiscytu na najgorętszą książkę lata, który odbył się w ramach wielkiego święta literatury - pierwszej edycji festiwalu Literacki Sopot. Na pierwszym miejscu według internautów znalazła się książka Suzanne Collins „Igrzyska śmierci”.

Na pierwszym miejscu, z liczbą 145 głosów, znalazły się „Igrzyska śmierci” autorstwa Suzanne Collins (fot. shutterstock)
Na pierwszym miejscu, z liczbą 145 głosów, znalazły się „Igrzyska śmierci” autorstwa Suzanne Collins (fot. shutterstock)

Podziel się:   Więcej
Za nami inauguracja festiwalu literackiego, który potrwa do 22 sierpnia w Sopocie. Podczas uroczystego otwarcia ogłoszono wyniki plebiscytu. Na pierwszym miejscu, z liczbą 145 głosów, znalazły się „Igrzyska śmierci” autorstwa Suzanne Collins. Na drugiej pozycji uplasował się „Dziennik” Jerzego Pilcha, który zdobył 105 głosów. Ostatnie miejsce na podium z 85 głosami zajął „Drwal” Michała Witkowskiego.

Dodatkowo wyróżniono następujące pozycje:
„Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej” Joanna Szczęsna i Anna Bikont - 69,
„Mapa i terytorium” Michel Houellebeq - 66,
„Tak sobie myślę…” Jerzy Stuhr - 62,
„Eugeniusz Bodo. Już taki jestem zimny drań” Ryszard Wolański - 47,
„Wypalanie traw” Wojciech Jagielski - 39,
„Marzenia i tajemnice” Danuta Wałęsa - 33,
„Smuga krwi” Johan Theorin - 13.

Dziękujemy za udział w głosowaniu!