• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Polita” wyrusza do Niemiec

12:22, 21.01.2015
„Polita” wyrusza do Niemiec Pierwszy musical w technologii 3D, czyli „Polita” wkrótce rozpocznie swoje niemieckie tournée. Tym samym kraje niemieckojęzyczne są kolejnym, po rynku rosyjskim miejscem, w którym będzie można zobaczyć Nataszę Urbańską w roli Poli Negri.

Pierwszy musical w technologii 3D, czyli „Polita” wkrótce rozpocznie swoje niemieckie tournée. Tym samym kraje niemieckojęzyczne są kolejnym, po rynku rosyjskim miejscem, w którym będzie można zobaczyć Nataszę Urbańską w roli Poli Negri.

W rolę Poli Negri wcieliła się Natasza Urbańska (fot. mat. promo)
W rolę Poli Negri wcieliła się Natasza Urbańska (fot. mat. promo)

Podziel się:   Więcej
„Polita", najnowsza produkcja twórców kultowego już musicalu „Metro”, opowiada o życiu Apolonii Chałupiec – polskiej gwiazdy światowego kina niemego, znanej pod pseudonimem artystycznym Pola Negri. Spektakl miał swoją premierę w Warszawie w 2011 roku, a w kolejnych latach w Sankt Petersburgu i w Moskwie. Teraz „Polita” szykuje się do niemieckiego tournée: musical będzie grany w języku niemieckim, piosenki zostaną wykonane zarówno po polsku, jak i po niemiecku. Gwiazda, o której mówi się „born in Poland, made in Germany”, jest w Niemczech świetnie znana – to kinematografia niemiecka otworzyła przed nią drogę do światowej kariery, a jej niemieckie role filmowe należą obecnie do najbardziej cenionych występów aktorki. Biograficzny spektakl o gwieździe filmowej łączy teatr i kino również w warstwie realizacyjnej – dzięki wykorzystaniu w scenografii techniki 3D.

W Teatrze Studio Buffo musical „Polita” będzie można zobaczyć w dniach 20-22 lutego i 12-14 marca 2015.
 
 
 
...