• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Przystanek Woodstock” w Dwójce

12:48, 26.07.2013
„Przystanek Woodstock” w Dwójce W sierpniu sobotnie wieczory na antenie TVP2 będą należeć do „Przystanku Woodstock”. Pierwszy koncert zarejestrowany podczas tegorocznego festiwalu widzowie Dwójki obejrzą już w sobotę, 3 sierpnia. Będzie to wyjątkowy projekt muzyczny pod hasłem „Gooral & Mazowsze”.

W sierpniu sobotnie wieczory na antenie TVP2 będą należeć do „Przystanku Woodstock”. Pierwszy koncert zarejestrowany podczas tegorocznego festiwalu widzowie Dwójki obejrzą już w sobotę, 3 sierpnia. Będzie to wyjątkowy projekt muzyczny pod hasłem „Gooral & Mazowsze”.

Elektroniczna maszyneria muzyczna Goorala zaprezentuje największe przeboje zespołu Mazowsze (fot. mat. promocyjne)
Elektroniczna maszyneria muzyczna Goorala zaprezentuje największe przeboje zespołu Mazowsze (fot. mat. promocyjne)

Podziel się:   Więcej
Tegoroczny „Przystanek Woodstock” to już 19. odsłona muzycznego święta zainicjowanego przez twórcę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jerzego Owsiaka. Festiwal odbędzie się między 1 a 3 sierpnia w Kostrzyniu nad Odrą.

Na festiwalu tradycyjnie nie zabraknie Dwójki. Wybrane koncerty TVP2 będzie prezentować w sierpniu, w sobotnie wieczory. Pierwszy z nich na antenie Dwójki zagości już 3 sierpnia. Będzie to niebanalny projekt muzyczny pod hasłem „Gooral & Mazowsze”. W kolejne sobotnie wieczory Dwójka zaprasza na występ brytyjskiej grupy Enter Shikari, koncert Emira Kusturicy z towarzyszeniem muzyków z The No Smoking Orchestra oraz wydarzenie muzyczne z udziałem zespołu „Happysad”.

GOORAL & MAZOWSZE
Sobota, 3 sierpnia, godz. 00:10, TVP2

Czy można wyobrazić sobie wspólny projekt łączący twórczość Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” z wizją muzyczną Goorala, opartą na muzyce elektronicznej oraz gatunkach takich jak electro-house, dubstep czy drum and bass? Tej niezwykłej fuzji będą mogli doświadczyć uczestnicy tegorocznego „Przystanku Woodstock” oraz widzowie Dwójki.

Kilkudziesięcioosobowy chór w strojach ludowych, tancerze oraz elektroniczna maszyneria muzyczna Goorala zaprezentują największe przeboje zespołu Mazowsze takie jak: „Kukułeczka”, „W zielonym gaiku”, czy „Furman”.

ENTER SHIKARI
Sobota, 10 sierpnia, godz. 00:05, TVP2

Enter Shikari to brytyjska grupa posthardcore'owa, czerpiąca z wpływów muzyki elektronicznej. Zespół powstał w 2003 roku w St Albans. Debiutancki krążek grupy zatytułowany „Take to the Skies”, ukazał się w 2007 roku i niemalże od razu wspiął się na 4. miejsce oficjalnej brytyjskiej listy najlepszych albumów. W 2012 r. zespół wygrał prestiżowy plebiscyt na najlepszy koncert Festiwalu Reading, deklasując między innymi Foo Fighters. Grupa Enter Shikari uznawana jest w Wielkiej Brytanii za jedną z kapel najlepiej grających na żywo.

EMIR KUSTURICA & THE NO SMOKING ORCHESTRA
Sobota, 24 sierpnia, godz. 1.10, TVP2


Emir Kusturica znany jest przede wszystkim jako uznany reżyser, autor „Czasu Cyganów”, „Arizona Dream”, czy „Underground”, zaliczanych do klasyki europejskiego kina. To właśnie z tych filmów pochodzą największe przeboje skomponowane przez Gorana Bregovica.

Podczas koncertu w ramach „Przystanku Woodstock” serbski reżyser wcieli się w rolę gitarzysty i wraz z muzykami The No Smoking Orchestra tchnie w polską publiczność cygańskiego ducha i energię. Usłyszymy takie przeboje jak „Kalashnikov”, „Mesečina” czy „Ederlezi” oraz „Ausência”, znane polskiej publiczności z płyty Kayah & Bregovic.

HAPPYSAD
Sobota, 31 sierpnia, godz. 1.10, TVP2

Zespół został założony w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. W lipcu 2004 roku, nakładem S.P. Records, ukazał się debiutancki album grupy zatytułowany „Wszystko jedno”. Singiel z tej płyty utrzymał się na Liście Przebojów Trójki aż 33 tygodnie. W kwietniu 2007 roku magazyn „Teraz Rock” uznał płytę „Wszystko jedno” za jedno spośród 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka.

Na tegorocznym „Przystanku Woodstock” grupa pojawi się, aby odebrać statuetkę Złotego Bączka za najlepszy koncert 2012 roku i zaśpiewać razem z 500 tys. publicznością swój największy przebój – „Zanim pójdę”.