To dobre miejsce do rozpoczęcia nowej, nieco zmienionej w stylu edycji
Weekendowego Magazynu Filmowego. Autorzy programu uznali, że do jego filmowej tematyki trzeba bardziej dopasować scenerię i atmosferę. Dlatego tym razem praca nad programem przypominała raczej plan filmowy niż telewizyjny. Tak było dzięki grupie młodych filmowców, pod kierownictwem reżysera Kristoffera Karlssona Rusa: operator obrazu Marcin Kossowski, operatorzy kamer Ernest Wilczyński i Michał Gruszczyński, dźwiękowiec Dariusz Wancerz i kierownik planu Daniel Wożbiński. Nad całością czuwała kierowniczka produkcji Anna Wereda.
Po powrocie do spokojnego wyglądu i normalnego ubrania, elegancki i kulturalny już Tomasz Raczek powitał pierwszą dwójkę swoich gości: reżyser Barbarę Sass i krytyka filmowego Magdę Lankosz. Temat rozmowy: oczekujący na premierę, najnowszy film znanej reżyserki - „W imieniu diabła”. Jest to dreszczowiec na podstawie głośnej kilka lat temu sprawy sióstr betanek z Kazimierza nad Wisłą. Zmanipulowane przez „nawiedzonego” księdza zakonnice zamknęły się w murach klasztoru i odmówiły posłuszeństwa władzom kościelnym. Redaktor Raczek pytał m.in. na ile wiernie film ukazuje rzeczywiste zdarzenia, a ile jest w nim fantazji reżyserki. Rozmawiano też o tym, czy kino jest od tego, by wiernie oddawać rzeczywistość, czy raczej wzruszać i bawić.
Drugą parą rozmówców Raczka byli dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz i dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Michał Chaciński. Tematem tej rozmowy były przyczyny i skutki zmiany terminu festiwalu z wrześniowego na czerwcowy oraz ogólna sytuacja polskiego kina. Pierwszą z rozmów widzowie zobaczą w 78 odcinku WMF, drugą w odcinku poprzedzającym – 77. Znajdzie się w nim też materiał poświęcony zmarłej niedawno wybitnej znawczyni kina, profesor Marii Kornatowskiej.
Krzysztof Lubczyński