• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Tarantino zamierza nakręcić trzecią część „Kill Billa”

19:08, 11.12.2019
Tarantino zamierza nakręcić trzecią część „Kill Billa”

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Podziel się:   Więcej
– Wczoraj jadłem kolację z Umą Thurman. Byliśmy w świetnej japońskiej restauracji. Mam już w głowie pomysł na to, jakie mogą być dalsze losy Panny Młodej. (...) Nie chcę, żeby to było coś idiotycznego. Ta postać zasługuje na coś więcej – przyznał Tarantino w wywiadzie radiowym, jakiego udzielił amerykańskiemu dziennikarzowi Andy'emu Cohenowi.

W pierwszych dwóch odsłonach „Kill Billa” Uma Thurman wcielała się w płatną zabójczynię zwaną Czarną Mambą albo Panną Młodą. Cudem unika śmierci, ale zapada w śpiączkę na cztery lata. Gdy się z niej wybudza, przygotowuje plan krwawej zemsty na ludziach, którzy próbowali ją zabić. Po kolei eliminuje członków swojego byłego gangu, a szefa, Billa, pozostawiając sobie „na deser”. Za swój popis aktorski Thurman otrzymała dwa Złote Globy (2003, 2004). W filmie grają również David Carradine, Michael Madsen i Daryl Hannah.

Tarantino zdradził, że nowy „Kill Bill” mógłby powstać najwcześniej za trzy lata. Być może najpierw obdaruje wielbicieli swojej twórczości innymi projektami. „Napisałem sztukę i pięcioodcinkowy serial” - wyjawił reżyser, który równie dobrze czuję się w roli scenarzysty.

„Kill Bill” jest hołdem złożonym ukochanym gatunkom filmowym Tarantino: „spaghetti westernom”, chińskim filmom sztuki walki i japońskim filmom samurajskim. Sam reżyser powiedział w jednym z wywiadów, że aby stworzyć „Kill Billa”, „musiał wycisnąć z siebie wszystkie soki, jakie wyssał z kina klasy C w ciągu ostatnich 35 lat”. Reżyser podzielił obraz na rozdziały, każdy jest pomyślany i zrealizowany w klimacie innego gatunku filmowego. (PAP Life)