• Wyślij znajomemu
    zamknij [x]

    Wiadomość została wysłana.

     
    • *
    • *
    •  
    • Pola oznaczone * są wymagane.
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Warszawski Festiwal Filmowy: 15 filmów w Konkursie Głównym

12:15, 27.09.2020
Warszawski Festiwal Filmowy: 15 filmów w Konkursie Głównym

„Droneman” (fot. materiały promocyjne)
„Droneman” (fot. materiały promocyjne)

Podziel się:   Więcej
W skład jury Konkursu Międzynarodowego wchodzą: litewska promotorka kina Liana Ruokyte-Jonsson, reżyserzy z Polski, Czech i Kosowo, czyli Robert Gliński, Slavek Horak i Visar Morina oraz niemiecki producent Peter Rommel.

Filmy w Konkursie Głównym

„18 kiloherców”,reż. Farkhat Sharipov

Realia życia nastolatków z Kazachstanu w latach 90. podczas boomu heroinowego w Ałmaty. 18 kHz to częstotliwość dźwięku, której nie słyszą dorośli.

„Coj”, reż. Alexei Uchitel

Viktor Tsoi, najsłynniejsza gwiazda radzieckiego rocka, lider zespołu Kino, symbol wolności i zmian, ginie w wypadku na łotewskiej szosie.

„Człowiek z zajęczymi uszami”, reż. Martin Šulík

Najnowsza komedia mistrza Šulíka, w której jeden wieczorny telefon uruchamia serię wydarzeń, które wywracają świat głównego bohatera do góry nogami.

„Do szaleństwa”, reż. Audrey Estrougo

Manu wraca do domu, w którym się wychowywała. Dramat psychologiczny, który rozgrywa się w rodzinie rozdartej przez schizofrenię.

„Droneman”, reż. Petr Zelenka

Thriller polityczny. Dwaj kumple prowadzą dobrze prosperującą wypożyczalnię dronów. Jeden z nich ma obsesję na punkcie sprawiedliwości i szuka jej nawet poza granicami prawa.

„Duże chłopaki nie płaczą”, reż. Steve Crowhurst

Traumatyczna przeszłość z domu dziecka nie daje o sobie zapomnieć. Wstrząsający, oparty na faktach, debiut brytyjskiego dokumentalisty.

„Gorące źródła”, reż. Ming Zhang

Współczesny Szanghaj. Historie czterech kobiet w pogoni za szczęściem.

„Jesteśmy. Jesteśmy blisko”, reż. Roman Balayan

Wciągająca historia o tym, jak błędna diagnoza, nie tylko w kategoriach medycznych, komplikuje i psuje życie, ale może też przynieść łaskę oświecenia.

„Lis w norze”, reż. Arman T. Riahi

Poruszająca historia więziennej szkoły dla nieletnich, opowiedziana z perspektywy nowo przybyłego, wyrwanego ze swojej strefy komfortu nauczyciela.

„Magnezja”, reż. Maciej Bochniak

Gangsterska tragikomedia, autorska wersja easternu, w którym na odciętym od reszty kraju skrawku ziemi rządzą kobiety, a główną walutą jest kula z rewolweru. Film w doborowej obsadzie.

„Moja krew i kości w płynącej galaktyce”, reż. Sabu

Kiyozumi Hamada jest uczniem trzeciej klasy liceum. Zawsze staje w obronie słabszych. Pewnego dnia widzi pierwszoklasistkę Hari Kuramoto, która jest zastraszana przez innych... Ekranizacja bestsellerowej japońskiej powieści Yuyuko Takemiyi. Opowieść o nieprawdopodobnej miłości, która niesie nadzieję.

„Niezidentyfikowany”, reż. Bogdan George Apetri

Film łączący i jednocześnie podważający kilka archetypów kina popularnego: film policyjny, detektywistyczny, film akcji, noir i postać antybohatera.

„Post Mortem”, reż. Péter Bergendy

Jest mroźna zima 1918 roku. Przez kraj przeszła pierwsza wojna światowa i grypa hiszpanka. Wielu ludzi nie żyje, a niezliczone ilości duchów utknęły na naszym świecie. Fotograf robiący zdjęcia zmarłym i mała dziewczynka stawiają czoła duchom w nawiedzonej wiosce.

„Rodzina Asada”, reż. Ryota Nakano

Oparta na prawdziwych wydarzeniach, historia fotografa, który wierzył w siłę pojedynczego zdjęcia.

„Rok furii”, reż. Rafa Russo

Urugwaj, rok 1972. Dramat, w którym z dnia na dzień życie wszystkich bohaterów staje się naznaczone jarzmem dyktatury.

zobacz również

    brak informacji