• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Niedziela z... Teatrem Starym w Lublinie

11:32, 09.03.2012
Niedziela z... Teatrem Starym w Lublinie Pochodzący z 1822 roku teatr jest obok Starego Teatru w Krakowie najstarszym zachowanym budynkiem teatralnym w Polsce. 11 marca Teatr Stary wznawia działalność. Z tej okazji TVP Kultura gości w Lublinie.

Pochodzący z 1822 roku teatr jest obok Starego Teatru w Krakowie najstarszym zachowanym budynkiem teatralnym w Polsce. 11 marca Teatr Stary wznawia działalność. Z tej okazji TVP Kultura gości w Lublinie.

W trakcie inauguracji Teatru Starego w Lublinie zagra gitarzysta flamenco Tomatito (fot. mat. Teatru Starego)
W trakcie inauguracji Teatru Starego w Lublinie zagra gitarzysta flamenco Tomatito (fot. mat. Teatru Starego)

Podziel się:   Więcej
Pod nową dyrekcją Karoliny Rozwód Teatr Stary w Lublinie ma stać się placówką interdyscyplinarną, konfrontującą, dynamiczną i edukacyjną. Prezentowane będą tutaj nie tylko spektakle teatralne, ale też koncerty i dyskusje. Wśród najbliższych zaplanowanych wydarzeń są m.in. koncert Marianne Faithfull, „Wilkanoc” - performance z udziałem Mariusza Wilczyńskiego, który na żywo będzie rysował swoje animacje w towarzystwie muzyków oraz pokaz „Opisu obyczajów III” z warszawskiego Teatru IMKA w reżyserii Mikołaja Grabowskiego.

Uroczystość inauguracji Teatru Starego w Lublinie poprowadzi Grażyna Torbicka. Główną atrakcją tego dnia będzie koncert charyzmatycznego gitarzysty flamenco Tomatito. Wykonawca słynie z odrzucania kulturowych ograniczeń i łączenia różnych gatunków muzycznych przy jednoczesnym zachowaniu wierności tradycji prawdziwego flamenco. W sekwencjach pełnych pasji akordów słychać więc echa latin jazzu, rocka, bluesa i bossa novy. Swoim autentyzmem i intensywną emocjonalnością zabiera słuchaczy w podróż do domu prawdziwego duende. W Teatrze Starym wystąpi w premierowym w Polsce recitalu „Luz de Guía”, który uwodzi publiczność trudną do opisania magią flamenco, stanowiąc niesamowite połączenie muzyki i tańca. Na jego koncert zapraszamy o godz. 18.00.

Emisja 11 marca, od godz. 17.10, TVP Kultura.