• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Krajowe eliminacje do Konkursu Eurowizji dla MłodychTancerzy już 7 kwietnia w TVP Kultura

12:53, 04.04.2013
Krajowe eliminacje do Konkursu Eurowizji dla MłodychTancerzy już 7 kwietnia w TVP Kultura 7 kwietnia o godz. 20.00 TVP Kultura będzie transmitować krajowe eliminacje do Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy. Zwycięzca będzie reprezentował Polskę na międzynarodowym finale w Operze Bałtyckiej i Bałtyckim Teatrze Tańca w Gdańsku 14 czerwca br.

7 kwietnia o godz. 20.00 TVP Kultura będzie transmitować krajowe eliminacje do Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy. Zwycięzca będzie reprezentował Polskę na międzynarodowym finale w Operze Bałtyckiej i Bałtyckim Teatrze Tańca w Gdańsku 14 czerwca br.

Młodzi tancerze na chwilę przed występem (fot. Jan Bogacz/TVP)
Młodzi tancerze na chwilę przed występem (fot. Jan Bogacz/TVP)

Podziel się:   Więcej
Do krajowych eliminacji konkursu TVP Kultura, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Muzyki i Tańca zakwalifikowały dziesięciu tancerzy na podstawie ich dotychczasowych osiągnięć artystycznych.

 O tytuł reprezentanta Polski na międzynarodowym finale Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy walczyć będą: Katarzyna Ciemniejewska z Poznania, Julia Hałka z Krakowa, Łukasz Ludwiczak z Poznania, Katarzyna Markiewicz z Poznania, Anna Mikuła z Tarnowa, Dariusz Nowak z Bytomia, Adrian Radwański z Lasocic, Piotr Stanek ze Złocieńca, Kristóf Szabó z Otwocka oraz Hanna Wiadrowska z Warszawy.

Każdy z uczestników krajowych eliminacji, które TVP Kultura transmitować będzie 7 kwietnia o godz. 20.00, wykona 1,5-minutowy solowy układ choreograficzny do dowolnie wybranej muzyki. Ponadto kandydaci zaprezentują się w choreografii grupowej, przygotowanej specjalnie dla potrzeb konkursu pod okiem Jacka Tyskiego – solisty Polskiego Baletu Narodowego, tancerza, choreografa.

Taneczne zmagania oceni profesjonalne jury: Ewa Wycichowska – choreograf, pedagog, tancerka, dyrektor Polskiego Teatru Tańca; Jacek Przybyłowicz – tancerz, choreograf, pedagog baletu, wicedyrektor ds. baletu Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu oraz Grzegorz Pańtak – tancerz, solista i wicedyrektor Kieleckiego Teatru Tańca, pedagog tańca jazzowego i modern jazz, choreograf.

W trakcie obrad jury widzowie TVP Kultura zobaczą niezwykły układ choreograficzny Anny Hop „LAB V”.

Finałowe zmagania Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy odbędą się 14 czerwca w Operze Bałtyckiej i Bałtyckim Teatrze Tańca w Gdańsku z udziałem dziesięciu tancerzy, reprezentujących takie europejskie kraje jak: Armenia, Białoruś, Czechy, Holandia, Niemcy, Norwegia, Polska, Słowenia, Szwecja, Ukraina.

Konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy to jedno z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wydarzeń tanecznych, które odbywa się od 1985 r. Dotychczas Polska była jego organizatorem dwukrotnie (w 1997 r. konkurs odbywał się w gdyńskim Teatrze Muzycznym, a w 2005 r. w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej).

Strona Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy:

www.youngdancers.tv/page/gdansk-2013

Strona krajowych eliminacji Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy:

www.eurowizjadlamlodychtancerzy.tvp.pl