• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

22. Mielecki Festiwal Muzyczny

13:29, 11.06.2019
22. Mielecki Festiwal Muzyczny <b>Mielecki Festiwal Muzyczny, który w tym roku odbywa się po raz 22, ma w swojej artystycznej ofercie koncerty wybitnych solistów i uznanych zespołów wykonujących zarówno muzykę klasyczną, etniczną, autorską, jak i jazz, czy muzykę popularną z najwyższej półki. Dzięki temu zyskał sobie uznanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który od początku patronuje koncertom festiwalowym, jak i ugruntowaną pozycję na Podkarpaciu. W tym roku zaplanowaliśmy 9 koncertów festiwalowych i dwa wydarzenia towarzyszące.<br> Festiwal potrwa od 26 czerwca do 8 września. Organizatorem MFM jest Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu.</b>

Mielecki Festiwal Muzyczny, który w tym roku odbywa się po raz 22, ma w swojej artystycznej ofercie koncerty wybitnych solistów i uznanych zespołów wykonujących zarówno muzykę klasyczną, etniczną, autorską, jak i jazz, czy muzykę popularną z najwyższej półki. Dzięki temu zyskał sobie uznanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który od początku patronuje koncertom festiwalowym, jak i ugruntowaną pozycję na Podkarpaciu. W tym roku zaplanowaliśmy 9 koncertów festiwalowych i dwa wydarzenia towarzyszące.
Festiwal potrwa od 26 czerwca do 8 września. Organizatorem MFM jest Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Podczas Mieleckiego Festiwalu Muzycznego koncertowali w Mielcu artyści tak niezwykli jak m.in.: Gwendolyn Bradley, Paul Esswood, Teresa Żylis-Gara, Małgorzata Walewska, Piotr Paleczny, Waldemar Malicki, Konstanty Andrzej Kulka, Eric Lu. Festiwal gościł także m.in.: Orkiestrę Kameralną Polskiego Radia „Amadeus” pod dyr. Agnieszki Duczmal, „Sinfonietta Cracovia” pod dyr. Krzysztofa Pendereckiego, Czech Philharmonic Brasses, Capella Cracoviensis, Praski Kwartet Gitarowy, Męski Chór „Swietilen” z Rostowa czy też „Poznańskie Słowiki”, Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, „Silesian Chamber Players” pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka. Muzykę etniczną reprezentowali podczas Festiwalu m.in.: pieśniarka portugalskiej muzyki Fado - Fabia Rebordao, czy zespół URMULI z Gruzji.

Intencją organizatorów i inicjatorów Mieleckiego Festiwalu Muzycznego było, i jest nadal, kształtowanie wysokich aspiracji muzycznych poprzez kontakt z najlepszymi muzycznymi dziełami w mistrzowskich wykonaniach. Dotyczy to zarówno muzyki klasycznej, etnicznej, autorskiej, jak i jazzu, czy muzyki popularnej z najwyższej półki.
Mamy satysfakcję, że przez ponad 20 lat udało nam się przekonać naszą publiczność, że warto sięgnąć po ambitne propozycje muzyczne, o czym świadczy wysoka frekwencja na koncertach Mieleckiego Festiwalu Muzycznego.

Konsekwentnie konstruowany co roku repertuar zyskał uznanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który jest głównym donatorem i patronem Mieleckiego Festiwalu Muzycznego. Udało nam się także zgromadzić liczne grono przedsiębiorców, którzy wspierają finansowo Festiwal.

Koncerty festiwalowe odbędą się od 26 czerwca do 8 września w Mielcu.
22. Mielecki Festiwal Muzyczny
Strona Mieleckiego Festiwalu Muzycznego: festiwalmielec.pl