• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

5. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych „Dźwięki Słów”

15:15, 08.06.2018
5. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych „Dźwięki Słów” „Dźwięki Słów” to wielobarwny kalejdoskop wielkich muzyczno-słownych emocji. Już od 13 czerwca po raz piąty recitale, musicale, spektakle i koncerty wypełnią przestrzeń Centrum Kultury w Lublinie.

„Dźwięki Słów” to wielobarwny kalejdoskop wielkich muzyczno-słownych emocji. Już od 13 czerwca po raz piąty recitale, musicale, spektakle i koncerty wypełnią przestrzeń Centrum Kultury w Lublinie.

img1
img1

Podziel się:   Więcej
Na Festiwalu pojawią się wykonawcy nawiązujący do rozmaitych kultur i grup etnicznych - wyrosła z tradycji Griotów Sona Jobarteh, czeski kwartet Yellow Sisters, czy też polsko-ukraiński zespół Dagadana. Inspiracje bałkańskie oraz klezmerskie usłyszymy dzięki Etnos Ensemble, a jamajskie i bałkańskie dzięki zespołowi Duberman wraz z Hornsmanem Coyote. Spektakl Teatru Piosenki „Odpowiedzi spłonęły” oparty na twórczości Josepha Conrada i Zbigniewa Herberta oraz koncert „Wieszcze” Mai Kleszcz i IncarNations, w którym wybrzmią kompozycje do utworów polskich wieszczów, uczczą 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski oraz oddadzą hołd Zbigniewowi Herbertowi z okazji 20. rocznicy jego śmierci. Musical „Rapsodia z Demonem” oparty na przebojach legendarnej grupy Queen przedstawi Teatr Rampa, ukraińska grupa Dakh Daughters zaprezentuje spektakl „Roses”, pojawią się też muzyczne spektakle familijne – „Pan Lampa” z Olsztyńskiego Teatru Lalek i „Akademia Pana Kleksa” z Teatru Maska z Rzeszowa.

5. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych „Dźwięki Słów”
13-17 czerwca 2018 r.
Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12