• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

<b>Koncerty dla Gdańszczan</b>/Jubileusz 400-lecia powstania organów Mertena Friese w kościele Św. Trójcy w Gdańsku

11:45, 28.12.2018
<b>Koncerty dla Gdańszczan</b>/Jubileusz 400-lecia powstania organów Mertena Friese w kościele Św. Trójcy w Gdańsku <b>30.12.2018 w niedzielę o godzinie 15.30 we franciszkańskim kościele Św. Trójcy w Gdańsku w ramach cyklu Koncerty dla Gdańszczan odbędzie się koncert p.t. PUER NATUS w wykonaniu Andrzeja Szadejko w trakcie którego wykonane będą bożonarodzeniowe utwory na wielkich organach barokowych w kościele Św. Trójcy w Gdańsku.</b>

30.12.2018 w niedzielę o godzinie 15.30 we franciszkańskim kościele Św. Trójcy w Gdańsku w ramach cyklu Koncerty dla Gdańszczan odbędzie się koncert p.t. PUER NATUS w wykonaniu Andrzeja Szadejko w trakcie którego wykonane będą bożonarodzeniowe utwory na wielkich organach barokowych w kościele Św. Trójcy w Gdańsku.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Wreszcie po wielu latach odbudowy wielkie barokowe organy w kościele Świętej Trójcy służą wszystkim Gdańszczanom. Ich dźwięki rozbrzmiewają nie tylko podczas liturgii, ale także w czasie koncertów. Kolejna okazja do posłuchania tego pięknego instrumentu nadarzy się tuż przed sylwestrem. Boże Narodzenie w literaturze organowej to ogromna ilość przepięknych opracowań pieśni i kolęd, a także utworów nawiązujących do obrazów biblijnych związanych z tym okresem, jak wizyta pasterzy, czy mędrców w Betlejem przy żłóbku Pańskim.
W czasie koncertu p.t. PUER NATUS usłyszymy wybór takich kompozycji. Będą to utwory Jana Sebastiana Bacha, Wilhelma Friedricha Markulla, Andrzeja Szadejko, Dietricha Buxtehudego i innych kompozytorów, którzy na ten niezwykły czas pozostawili po sobie wspaniałe dzieła muzyczne. Chcemy w ten sposób zapoczątkować piękną tradycję małych bożonarodzeniowych koncertów organowych.
Przyjdźcie ze swoimi bliskim i bądźcie z nami.
Zapraszamy

Niedziela,
30.12.2018 godz. 15.30
franciszkański kościół Św. Trójcy
PUER NATUS
Andrzej Szadejko – organy
Koncerty dla Gdańszczan - Puer natus
Organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Kościoła Świętej Trójcy "Dziedziniec" w Gdańsku, Fundacja Trinitas Artis oraz klasztor Franciszkanów w Gdańsku.