• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Blizna”

14:05, 12.07.2019
„Blizna” <b>Z okazji 75. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszamy na interdyscyplinarną wystawę pt. „Blizna” oraz towarzyszące jej wydarzenia. Organizatorem jest OW ZPAP.</b>

Z okazji 75. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszamy na interdyscyplinarną wystawę pt. „Blizna” oraz towarzyszące jej wydarzenia. Organizatorem jest OW ZPAP.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
31.07 od godziny 17.00 do 22.00 na ul. Mazowieckiej, od Świętokrzyskiej do pl. Małachowskiego, odbędą się działania artystyczne towarzyszące wernisażowi wystawy. Ulica „zaludni się” fotografiami Powstańców w skali 1:1, a jej wylot zamknie powstańcza barykada. Realizmu sytuacji dodadzą rekonstruktorzy, wcielający się w postaci Powstańców. Zakończeniem działań w przestrzeni publicznej będzie mapping, który odbędzie się po wernisażu o godz. 21.00, na fasadzie OW ZPAP.

Wystawa będzie przedstawieniem artystycznej refleksji na temat Powstania i próbą odpowiedzi na wciąż aktualne pytania: o sens i wartości, jakie niosło ze sobą Powstanie, czy ma realny wpływ na kondycję całej otaczającej nas rzeczywistości…

Partnerem projektu jest Fundacja PZU.

Współfinansowanie: Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął: Światowy Związek Żołnierzy AK, Muzeum Powstania Warszawskiego, Burmistrz Dzielnicy Śródmieście oraz rektor ASP w Warszawie, prof. Adam Myjak.

Patronat medialny: TVP Kultura.

Wernisaż wystawy odbędzie się w Domu Artysty Plastyka, przy
ul. Mazowieckiej 11a w Warszawie, w Galerii DAP, 31.07.19 o godz. 20.00.
"Blizna"
Wystawa w 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.