• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

<b>Nahorny Trio - Ballad Book - Okruchy dzieciństwa/Nahorny - Bogdanowicz – Biskupski</b>

11:18, 06.12.2018
<b>Nahorny Trio - Ballad Book - Okruchy dzieciństwa/Nahorny - Bogdanowicz – Biskupski</b> <B>Kolejna odsłona twórczości Włodzimierza Nahornego, album zawierający w większości nowe kompozycje.<br> Włodzimierz Nahorny jest mistrzem liryki, która w balladach właśnie znajduje swe najpiękniejsze wcielenie.</b>

Kolejna odsłona twórczości Włodzimierza Nahornego, album zawierający w większości nowe kompozycje.
Włodzimierz Nahorny jest mistrzem liryki, która w balladach właśnie znajduje swe najpiękniejsze wcielenie.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Ballad Book - Okruchy dzieciństwa to sentymentalna podróż do Kwidzyna - krainy, gdzie Włodzimierz Nahorny spędził swe młode lata.
Muzyka Włodzimierza Nahornego to poezja, romantyzm, refleksja - język niedefiniowalny i nieprzewidywalny. Jego pianistyka nosi osobiste słowiańskie piętno. Życiorys Nahornego to niemal cała historia polskiego jazzu. Jego twórczy idiom jest tak szeroki, jak nieskończony jest wachlarz jego artystycznych doświadczeń. To człowiek o niespotykanej wrażliwości i skromności, jednocześnie pełen energii i nowatorskich koncepcji. Krytycy nazywają go Chopinem jazzu.

Nahorny Trio z Mariuszem Bogdanowiczem na kontrabasie i Piotrem Biskupskim na perkusji istnieje w tym samym składzie nieprzerwanie od 1991 roku i jest, jak dotąd, najdłużej istniejącym polskim triem jazzowym. Jest ono bazą wszystkich projektów Mistrza.

Płyta Okruchy Dzieciństwa wydana jest przez wydawnictwo Mariusza Bogdanowicza - Confiteor, z którym Włodzimierz Nahorny jest związany blisko dwadzieścia lat.