• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Copernicus Festival / Język 21 - 26 maja 2019 r.

12:35, 17.05.2019
Copernicus Festival / Język 21 - 26 maja 2019 r. <b><i>„Język to największy wynalazek ludzkości“</i>. Trudno nie zgodzić się z tą uwagą Karla Poppera. Bez języka nie byłoby innych niezwykłych tworów kultury: filozofii, nauki, literatury.</b>

„Język to największy wynalazek ludzkości“. Trudno nie zgodzić się z tą uwagą Karla Poppera. Bez języka nie byłoby innych niezwykłych tworów kultury: filozofii, nauki, literatury.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
To on sprawia, że możemy myśleć wspólnie i współpracować na wielką skalę, tworząc skomplikowane instytucje społeczne, konstruować fikcyjne światy czy obiektywnie badać rzeczywistość.

W tym roku podczas Copernicus Festival przyjrzymy się tematyce języka z perspektywy psychologii, literatury, nauk o mózgu czy nowych technologii. Naszymi gośćmi będą m.in. wybitny filozof podmiotowości - Charles Taylor, poszukujący wraz z NASA życia pozaziemskiego fizyk i astrobiolog - Paul Davies, badacz języka amazońskiego plemienia Pirahã - Daniel Everett, zajmująca się językoznawstwem kognitywnym - Elżbieta Tabakowska czy znany badacz kultury języka - Jerzy Bralczyk.

Festiwalowi towarzyszą darmowe wystawy, koncerty i pokazy filmowe. Na sobotniej scenie koncertowej usłyszymy takie kolektywy jak Łona i Webber, w kinie Mikro zobaczymy filmy związane z językiem, m.in. “Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” czy “Lektor”, a podczas pasma o nowych technologiach zetkniemy się z językiem botów i maszyn na wystawie Inventio.
Copernicus Festival / Język
“Copernicus Festival 2019”, Kraków 21 - 26 maja 2019 r.