• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Długi weekend otwarcia Fotofestiwalu

15:48, 07.06.2019
Długi weekend otwarcia Fotofestiwalu <b>Aż cztery dni - tyle będzie trwało otwarcie jednego z największych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Na dobry początek w programie: mecz na fotografie, budynek z Motylem, huczna osiemnastka w zakamarkach Muzeum Książki Artystycznej i dyskusja o współczesnej duchowości, ale to nie wszystko… Co jeszcze wydarzy się od 13 do 16 czerwca w Łodzi?</b>

Aż cztery dni - tyle będzie trwało otwarcie jednego z największych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Na dobry początek w programie: mecz na fotografie, budynek z Motylem, huczna osiemnastka w zakamarkach Muzeum Książki Artystycznej i dyskusja o współczesnej duchowości, ale to nie wszystko… Co jeszcze wydarzy się od 13 do 16 czerwca w Łodzi?

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Tegoroczny program Fotofestiwalu „Supernatural” podążać będzie śladami kultur i wierzeń, zjawisk nadprzyrodzonych i duchowości. W czwartkowy wieczór
(13 czerwca) zostanie otwartych osiem wystaw programu głównego, w tym m.in.: “Ostatnia podróż nieśmiertelnej kobiety” Davida Fathiego, “To na zawsze zmieni twoje życie” Klausa Pichlera i “Hipoteza” Henrika Spohlera. Na scenie stanie również laureat Grand Prix Fotofestiwal 2019, a projekty wszystkich finalistów konkursu będzie można oglądać od piątku w FF Piotrkowskiej.

Warto również zaplanować pieszą wycieczkę po partnerskich galeriach i instytucjach w Łodzi w poszukiwaniu fotograficznych wystaw towarzyszących festiwalowi. Piątek
(14 czerwca) rozpocznie się od otwartej dla publiczności części “Photo-Match, czyli zupełnie innego przeglądu portfolio”. Z kolei wieczór należeć będzie do… Motyla!
Dla zwiedzających zostanie otwarty budynek Uniwersytetu Łódzkiego przy
Sienkiewicza 21, a w nim: trzy wystawy, impreza Jazztko i pokaz slajdów.

Huczna Osiemnastka Fotofestiwalu została zaplanowana na sobotę (15 czerwca) w lokalizacji godnej każdego kulturalnego nastolatka - Muzeum Książki Artystycznej.
W programie: otwarcie dwóch wystaw towarzyszących, pokaz slajdów projektu Piotra Zbierskiego z muzyką na żywo zespołu Prześwit, oprowadzanie po użytkowych, drukarskich wnętrzach instytucji oraz impreza.

FOTOFESTIWAL 2019
Supernatural | Nadprzyrodzone
18. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi
13 - 30 czerwca 2019
Budynek z Motylem, mat. prasowe
Co jeszcze? Szczegółowy program wydarzeń: fotofestiwal.com/2019/
newsy i aktualności: facebook.com/events/1441267236009758/.