• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Experience/ Wystawa studentów Intermediów Akademii Sztuk pięknych w Gdańsku. Pracownia dra Jarosława Czarneckiego

15:53, 11.10.2017
Experience/ Wystawa studentów Intermediów Akademii Sztuk pięknych w Gdańsku. Pracownia dra Jarosława Czarneckiego Wystawa jest pretekstem do stworzenia przestrzeni eksperymentu, w której dochodzi do próby zespolenia dwóch rzeczywistości: cyfrowej i „zmysłowej”, związanej z silną potrzebą odczuwania emocji, bezpośredniego kontaktu z rzeczywistością.

Wystawa jest pretekstem do stworzenia przestrzeni eksperymentu, w której dochodzi do próby zespolenia dwóch rzeczywistości: cyfrowej i „zmysłowej”, związanej z silną potrzebą odczuwania emocji, bezpośredniego kontaktu z rzeczywistością.

img
img

Podziel się:   Więcej
Wernisaż: 27.10.2017, godz. 19.00
Wystawa: 27.10 -26.11.2017
Miejsce: Gdańska Galeria Miejska 2, ul. Piwna 27/29
Godziny otwarcia: wtorek – niedziela godz. 12.00 – 19.00
Artyści: Ewa Bolt, Mateusz Kozłowski, Izabela Rakowska, Alicja Szelczyńska
Kuratorka: Gabriela Warzycka-Tutak

Czysta, surowa przestrzeń, z echem odbijającym się od ścian. Miejsce za każdym razem przygotowywane na zaistnienie w nim nowej narracji. Przestrzeń wystawiona na działanie technologii estetyki.

Twórca podejmując próbę przełożenia myśli, dokonuje wyboru formy, z jakiej skorzysta, co niesie za sobą określone znaczenia.

Medium daje możliwość patrzenia w sposób abstrakcyjny, może też stać się swoistym przedłużeniem człowieka w przestrzeni i czasie, który w dobie ery cyfrowej postrzegamy w sposób materialny.

Uczymy się przez działanie, doświadczenie zdobywamy poprzez obserwację, a przeżycia, jak twierdził Oskar Wilde, to nazwa, którą każdy nadaje swoim błędom.

Experience to próba przetransformowania „wrażeniowości” w obiekt. Punkt wyjścia stanowią nowe media, nieustannie poszerzające obszary definicji tożsamości człowieka. Poszukiwania oparte na emocjach i intuicji poszukiwacza posiadają istotny walor; ich ‘sekretność’ zestawiona z możliwościami, jakie daje technologia i naukowe strategie poznania, zyskuje szczególne znaczenie, stając się przestrzenią mediacji i negocjacji.