• Wyślij znajomemu
    zamknij [x]

    Wiadomość została wysłana.

     
    • *
    • *
    •  
    • Pola oznaczone * są wymagane.
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity

11:26, 21.10.2020
Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity <b>Cztery niezwykłe filmy w wersji z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących!<br> [Podłącz się. Kino dokumentalne on-line]<br><br> W czasie projektu „Podłącz się. Kino dokumentalne on-line”, który zamyka tegoroczną edycję Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, cztery filmy zostaną zaprezentowane w wersji z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci. </b>

Cztery niezwykłe filmy w wersji z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących!
[Podłącz się. Kino dokumentalne on-line]

W czasie projektu „Podłącz się. Kino dokumentalne on-line”, który zamyka tegoroczną edycję Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, cztery filmy zostaną zaprezentowane w wersji z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Audiodeskrypcja pozwala usłyszeć film osobom niewidomym i słabowidzącym, dzięki czemu mogą cieszyć się seansem na równi z resztą odbiorców. W czasie projektu „Podłącz się. Kino dokumentalne on-line”, który potrwa do końca października na stronie mdag.pl, publiczność będzie miała szansę w wolnym dostępie zobaczyć cztery hity festiwalu w wersji wyłącznie z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. To pozwoli wszystkim zainteresowanym lepiej zrozumieć, jak wygląda taka wersja filmu oraz zgodnie z tegorocznym festiwalowym hasłem „z czułości do świata” empatycznie odczuć, w jaki sposób osoby z niepełnosprawnością doświadczają kina.

Następujące filmy można oglądać na stronie festiwalu mdag.pl z audiodeskrypcją:

„Książę i Dybuk”, reż. Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski, 2017
Film dostępny od poniedziałku 12 października od godziny 20:00 do wyczerpania darmowych e-biletów.


Kim naprawdę był Mosze Waks? Cudownym dzieckiem kina, przebiegłym oszustem, czy może człowiekiem, który nieustannie mylił filmową iluzję z rzeczywistością? Duet reżyserski śledzi jedną z najciekawszych postaci w historii polskiego kina, wybitnego producenta i reżysera o tysiącu twarzy - Michała Waszyńskiego.

„Kraina miodu”, reż. Ljubomir Stefanov, Tamara Kotevska, 2018
Film dostępny od poniedziałku 19 października od godziny 20:00 do wyczerpania darmowych e-biletów.


50-letnia Hatidze mieszka z chorą matką w opustoszałej macedońskiej wiosce bez dróg, prądu i bieżącej wody. Hoduje pszczoły i jest ostatnią z linii niezależnych pszczelarzy, którzy sprzedają miód w małych partiach. Oprócz tego to wzruszająca opowieść o rodzinie, miłości do życia i świata nominowana dwukrotnie do Oscara®!

Stroiciel Himalajów, reż. Michal Sulima, 2018
Film dostępny od piątku 23 października od godziny 20:00 do wyczerpania darmowych e-biletów.


Do londyńskiego warsztatu Desmonda Gentle trafia klientka z prośbą o dostrojenie pianina. Jest nauczycielką, poślubiła mężczyznę z Ladakh w Himalajach i planuje przenieść się do wioski w stanie Zanskar. Opłakuje fakt, że lokalna szkoła nie ma pianina, co prowadzi do szalonej, pełnej ciepła i humoru wyprawy.

My Generation, reż. David Batty, 2017
Film dostępny od poniedziałku 26 października od godziny 20:00 do wyczerpania darmowych e-biletów.


Oparta na osobistych relacjach i nieznanych archiwalnych zdjęciach inspirująca historia narodzin brytyjskiej popkultury lat 60. ubiegłego wieku, opowiedziana oczami legendy kina i laureata Oscara® Michaela Caine’a.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.
Kadr z filmu "Stroiciel Himalajów", mat. prasowe
Wszystkie filmy są dostępne na stronie mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/homepage!

zobacz również