• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

FESTIWAL KODY W MAJU – NIE MOŻE CIĘ ZABRAKNĄĆ

12:25, 20.03.2015
FESTIWAL KODY W MAJU – NIE MOŻE CIĘ ZABRAKNĄĆ W dniach 13 - 17 maja już po raz siódmy spotkamy się na Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej „Kody” w Lublinie. Już teraz wiadomo, że na festiwalu wystąpi amerykański zespół Bang on a Can ze swoim programem „Field Recordings”. Usłyszymy też wykonania utworów angielskiego kompozytora Corneliusa Cardew: „Schooltime Compositions”, „Tiger's Mind” i „Treatise”.

W dniach 13 - 17 maja już po raz siódmy spotkamy się na Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej „Kody” w Lublinie. Już teraz wiadomo, że na festiwalu wystąpi amerykański zespół Bang on a Can ze swoim programem „Field Recordings”. Usłyszymy też wykonania utworów angielskiego kompozytora Corneliusa Cardew: „Schooltime Compositions”, „Tiger's Mind” i „Treatise”.

Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe

Podziel się:   Więcej
W dniach 13 - 17 maja spotkamy się po raz siódmy na Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY. Jak co roku będziemy przekraczać granice między gatunkami i tradycjami muzycznymi. Temat tegorocznej edycji festiwalu to "W lesie znaków i symboli". Nazwa tej edycji jest aluzją do programowego wiersza Charlesa Baudelaire’a i tytułu książki Victora Turnera wybitnego antropologa brytyjskiego.

Już teraz możemy ujawnić, że jedną z gwiazd festiwalu będzie amerykański zespół Bang on a Can. Członkami założonego w 1992 roku kolektywu Bang on a Can All-Stars są artyści znani na całym świecie z niezwykle dynamicznych występów i nagrań najbardziej nowatorskiej muzyki. Swobodnie przekraczając granice między muzyką klasyczną, jazzem, rockiem, tzw. muzyką świata (world music) i muzyką eksperymentalną, ten sześcioosobowy zespół eksploruje niezbadane terytoria muzyczne, dzięki czemu konsekwentnie definiuje własną tożsamość wymykającą się wszelkim kategoryzacjom. Wśród najnowszych projektów zespołu znajdują się „Nagrania terenowe” (Field Recordings), z którym artyści wystąpią podczas tegorocznej edycji festiwalu KODY. To projekt muzyczno-medialny, składający się nawet z 18 zamówionych kompozycji. To swego rodzaju historia o duchach. Poprosiliśmy kompozytorów z różnych zakątków muzycznego świata, żeby poszukali nagrania czegoś, co już istnieje – głosu, dźwięku, czy fragmentu melodii – i napisali nowy utwór zainspirowany tym nagraniem. I tak właśnie zrobili. opowiada David Lang, jeden z założycieli zespołu Bang on a Can. Na KODACH zespół zaprezentuje trzy premierowe utwory skomponowane na specjalne zamówienie festiwalu przez polskich kompozytorów: Artura Zagajewskiego, Krzysztofa Wołka i Jarosława Siwińskiego.

Ponadto po raz kolejny na Festiwalu KODY usłyszymy wykonania utworów angielskiego kompozytora Corneliusa Cardew. Tym razem będą to: „Schooltime Compositions”, „Tiger's Mind” i „Treatise”. Dzieła, z udziałem profesjonalistów i amatorów powstaną pod dyrekcją Johna Tilbury'ego, wybitnego muzyka i interpretatora muzyki współczesnej.

Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY odbędzie się w dniach 13-17 maja 2015 w Lublinie. Organizatorem festiwalu jest Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”.

www.kody-festiwal.pl
https://www.facebook.com/kody.festiwal