• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Finał Manu Summer Jazz Sundays

15:02, 20.08.2019
Finał Manu Summer Jazz Sundays <b>Ostatnia niedziela sierpnia (25.08) to również ostatni koncert tegorocznej 10. edycji Manu Summer Jazz Sundays. Podczas koncertu zamknięcia wystąpią Wojciech Myrczek i Paweł Tomaszewski.</b><br><br> Jubileuszowa edycja festiwalu należała do duetów, na scenie MSJS wystąpili: Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski, Wojciech Karolak & Paweł Serafiński a także Krzesimir Dębski i Krzysztof Ścierański. Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem frekwencji: na każdym z koncertów było ponad 300 osób. To dowód na to, że w Łodzi nie brakuje miłośników kultury wysokiej, a sierpniowe niedziele melomani rezerwują właśnie na artystyczne spotkania w Manufakturze.

Ostatnia niedziela sierpnia (25.08) to również ostatni koncert tegorocznej 10. edycji Manu Summer Jazz Sundays. Podczas koncertu zamknięcia wystąpią Wojciech Myrczek i Paweł Tomaszewski.

Jubileuszowa edycja festiwalu należała do duetów, na scenie MSJS wystąpili: Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski, Wojciech Karolak & Paweł Serafiński a także Krzesimir Dębski i Krzysztof Ścierański. Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem frekwencji: na każdym z koncertów było ponad 300 osób. To dowód na to, że w Łodzi nie brakuje miłośników kultury wysokiej, a sierpniowe niedziele melomani rezerwują właśnie na artystyczne spotkania w Manufakturze.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Na zamknięcie festiwalu (25.08) zagrają wokalista Wojciech Myrczek i pianista Paweł Tomaszewski, którzy jako jedyni wcześniej nie występowali podczas MSJS. – Wisienka na torcie – mówi Tomasz Gołębiewski, organizator festiwalu. – Według magazynu Jazz Forum, Myrczek został uznany za najlepszego polskiego wokalistę jazzowego, poza tym będzie to koncert z dużym „wow” – zapowiada Gołębiewski. Siła tego duetu tkwi w przenikaniu się dwóch indywidualności, które emanują charyzmą, muzyczną pomysłowością i dbałością o każdy dźwiękowy szczegół.
Muzycy przyjadą do Łodzi z nowy projektem Myrczek&Tomaszewski 2.1 – to nowa odsłona działającego od pięciu lat duetu. Po akustycznym albumie „Love Revisited” przyszedł czas na nowy projekt, który jest efektem poszukiwań, inspiracji i doświadczeń zebranych podczas ponad dwustu zagranych koncertów. Tym razem muzycy sięgają do brzmień elektronicznych, korzystają z syntezatorów i procesorów dźwięku, a za repertuarowy punkt wyjścia posłużyła artystom muzyka Herbiego Hancocka. Dopełnieniem projektu jest grający na elektronicznej perkusji Tomek Machański.

Wojciech Myrczek, czołowy wokalista jazzowy. Wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach. Od czterech lat zajmuje pierwsze miejsce w ankiecie Jazz Top miesięcznika Jazz Forum w kategorii wokalista roku. Laureat I nagrody oraz nagrody publiczności na Shure Montreux Jazz Voice Competition w Szwajcarii w roku 2013.

Paweł Tomaszewski, pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, doktor habilitowany oraz wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach.Nagrał ponad 30 albumów studyjnych jako muzyk sesyjny. Jego pianistyka i twórczość charakteryzuje się łączeniem różnych stylów i tradycji muzycznych, a doskonała technika i warsztat stanowią punkt wyjścia dla kreatywnej myśli oraz swobodnej ekspresji.

Tomasz Machański to niekwestionowany wirtuoz zestawu perkusyjnego o dużym doświadczeniu scenicznym i studyjnym. Od kilku lat współpracuje z Wojtkiem Pilichowskim w zespole Pilichowski Band, wraz z którym zarejestrował płytę „Electro Step” (2016) oraz odbył wiele tras koncertowych po całym świecie.
Wojciech Myrczek i Paweł Tomaszewski, mat. prasowe
Koncert odbędzie się w niedzielę o godzinie 17 na Małym Rynku Jazzowym w Manufakturze w Łodzi.
Wstęp jest bezpłatny.