• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Isa, córka Wiatru”

14:08, 25.04.2019
„Isa, córka Wiatru” <b>„Isa, córka Wiatru” to opowieść dziewczynce z niezwykłym pochodzeniem. Choć ma ona w sobie szczyptę magii jest taka sama jak inne małe dziewczynki. Ma marzenia, jest ciekawska i żądna przygód. Jest niewielka a doskonale radzi sobie w świecie olbrzymów, trolli i elfów. Pełna ufności we własne możliwości dziarsko stawia czoła nowym wyzwaniom. Czasem wpada w kłopoty, ale przecież od czego są przyjaciele, których zdążyła zdobyć? Jeśli chcecie mieć nową, interesującą przyjaciółkę i sprawdzić na początek czy każdy może zostać olbrzymem, przeczytajcie pierwszy tom przygód Isy zatytułowany „Rodzina”.</b>

„Isa, córka Wiatru” to opowieść dziewczynce z niezwykłym pochodzeniem. Choć ma ona w sobie szczyptę magii jest taka sama jak inne małe dziewczynki. Ma marzenia, jest ciekawska i żądna przygód. Jest niewielka a doskonale radzi sobie w świecie olbrzymów, trolli i elfów. Pełna ufności we własne możliwości dziarsko stawia czoła nowym wyzwaniom. Czasem wpada w kłopoty, ale przecież od czego są przyjaciele, których zdążyła zdobyć? Jeśli chcecie mieć nową, interesującą przyjaciółkę i sprawdzić na początek czy każdy może zostać olbrzymem, przeczytajcie pierwszy tom przygód Isy zatytułowany „Rodzina”.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
„Isa, córka Wiatru” to opowieść dla czytelników w wieku przedszkolnym i wczesno szkolnym. Bohaterka to dziecko Wiatru Północnego i najwyższej góry na Islandii. Jest silna, odważna i ma dobre serce. Często jednak wpada w kłopoty, ale szybko uczy się na własnych błędach. Przygody Isy choć zabawne a nierzadko wzruszające, zawsze mają głębszą wymowę i płyną z nich proste wskazówki.
Opowieść składa się z krótkich, zamkniętych opowiadań dotykających tematów takich jak relacje rodzinne, miłość, kłamstwo, kradzież, przyjaźń. Często przygody Isy obrazują do czego prowadzi otwieranie drzwi obcym osobom lub gdy nie dotrzymamy danego słowa.
Całość świata przedstawionego została osadzona na Islandii. Autorka garściami czerpie z kultury i folkloru wyspy, dając jednocześnie ilustratorce możliwość oczarowania czytelnika pięknymi akwarelami.

Projekt literacki „Isa, córka Wiatru” został pomyślany na pięć tomów, których treść wypełniają maksymalnie po cztery opowiadania. Teksty są wkomponowane w malarskie ilustracje. Całość stanowi nie tylko literacką ale również wizualną perełkę.

Każdy z tomików obliczony jest na inną porę roku i kładzie nacisk na inne kłopoty i przygody. Jednocześnie młody odbiorca śledzi zmiany barw i krajobrazu wyspy w miarę jak upływa rok. Przy okazji spotykamy niezwykłych bohaterów: olbrzymy, trolle, elfy i duchy gejzerów.

Ostatni tom będzie stanowił domknięcie cyklu i zasugeruje nadchodzące nowe zmiany. Na Islandię przypłyną ludzie! Bohaterów zostawimy z pytaniem czy wiatr przywiał im dobrą czy złą zmianę? Pozostawi to czytelnikom możliwość własnej interpretacji, może zachęcić do ciekawych eksperymentów z wymyślaniem nowych przygód a jednocześnie, gdyby zaszła taka potrzeba, da możliwość do kontynuowania cyklu z zupełnie nowymi bohaterami i nowymi przygodami.

>„Isa, córka Wiatru”
Magdalena Zawadzka-Sołtysek - „Isa, córka Wiatru”
Anna Maria Bielecka – ilustracje
Tom Pierwszy – RODZINA