• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Jerzy Nowosielski – Po śladach…

15:59, 16.05.2018
Jerzy Nowosielski – Po śladach… Wystawa prezentuje twórczość Jerzego Nowosielskiego, jednego z największych twórców polskiej sztuki XX wieku, oraz artystów, którzy dogłębnie zrozumieli istotę jego twórczości i podążają jego śladami.

Wystawa prezentuje twórczość Jerzego Nowosielskiego, jednego z największych twórców polskiej sztuki XX wieku, oraz artystów, którzy dogłębnie zrozumieli istotę jego twórczości i podążają jego śladami.

img1
img1

Podziel się:   Więcej
Wystawa prezentuje fragment twórczości Jerzego Nowosielskiego – jednego z największych twórców polskiej sztuki współczesnej XX wieku – część zorientowaną na sakralny porządek, poświęconą ikonie, określającą bliski związek artysty z duchowym aspektem świata. Aby w pełni poznać twórczość Nowosielskiego, trzeba zrozumieć i przeżyć, że istotą ikony jest czysta abstrakcja, duchowa geometria, że pozorna lekkość, śmiałość formy wymaga wielkiej dyscypliny i skupienia, a materią malarską jest światło. Prezentacji prac Nowosielskiego towarzyszy również przedstawienie twórczości artystów, którzy byli z nim blisko związani, ale także tych, którzy w szczególny sposób, dogłębnie zrozumieli istotę jego twórczości i podążają jego śladami. Są to: Michał Bogucki, Ignacy Czwartos, Paweł Dutkiewicz, Jacek Dłużewski, Wojciech Głogowski, Krzysztof Klimek, Anna Kopeć-Gibas, Greta Leśko, Danyło Mowczan. Wystawa jest również wyjątkową okazją do obejrzenia rzadko prezentowanych prac Jerzego Nowosielskiego.

Informacja:
Wernisaż: 25 maja (piątek), godz. 18:00 w siedzibie BWA – Piłsudskiego 38, Olsztyn
25 maja – 29 lipca, sala główna
Kurator: Michał Bogucki