• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Już w maju festiwal Kody w Lublinie

15:27, 26.03.2014
Już w maju festiwal Kody w Lublinie W dniach 14 - 18 maja spotkamy się po raz szósty na Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej „Kody” w Lublinie. Już teraz wiadomo, że na festiwalu wystąpi Thurston Moore w trio z Aleksem Wardem i Adamem Gołębiowskim. Usłyszymy też utwór znakomitej, polskiej kompozytorki Lidii Zielińskiej.

W dniach 14 - 18 maja spotkamy się po raz szósty na Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej „Kody” w Lublinie. Już teraz wiadomo, że na festiwalu wystąpi Thurston Moore w trio z Aleksem Wardem i Adamem Gołębiowskim. Usłyszymy też utwór znakomitej, polskiej kompozytorki Lidii Zielińskiej.

Fot. Mat. prasowe
Fot. Mat. prasowe

Podziel się:   Więcej
W dniach 14 - 18 maja spotkamy się po raz szósty na Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej „Kody” w Lublinie. Jak co roku będziemy przekraczać granice między gatunkami i tradycjami muzycznymi. Tematem tegorocznej edycji festiwalu jest CZAS. Refleksja o czasie i czasowości jest istotą muzyki. Jest ona nieuchronnie uwikłana w czas. Każda muzyka jest nadawaniem, poprzez dźwięki, struktury i sensu czasowi – próbą zatrzymywania tego, co ulotne lub aktualizowaniem doświadczenia tego, co wieczne.

Już teraz możemy ujawnić, że jedną z gwiazd festiwalu będzie Thurston Moore - amerykański gitarzysta i wokalista znany przede wszystkim z legendarnej nowojorskiej formacji Sonic Youth. Wystąpi w trio razem z młodym perkusistą z Poznania, Adamem Gołębiewskim oraz brytyjskim multiinstrumentalistą Alexem Wardem. Połączenie gitary elektrycznej, perkusji i klarnetu w takim składzie budzi uzasadnione nadzieje na nieprzewidywalną i ekstatyczną eksplozję dźwięków najwyższej próby.

Ponadto na zamówienie Festiwalu KODY powstaje utwór „Brakujące ogniwo” znakomitej, polskiej kompozytorki Lidii Zielińskiej. Kompozycja odnosi się do mitu powtarzającego się w różnych kulturach i epokach - kary bogów za hałas opisanej w Gilgameszu, biblijnego potopu, prasłowiańskiej Vinety. Perspektywa kolejnej kary za zanieczyszczanie naszego środowiska zbędnymi dźwiękami i nadmiarem hałasu pozostaje aktualna. Projekt powstaje we współpracy między poznańskimi muzykami – Lidią Zielińską, Szymonem Józwiakiem, Rafałem Zapałą, Malwiną Paszek i Anną Zielińską a lubelskim zespołem śpiewaczym działającym przy Ośrodku Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”.

Wszystkie aktualności festiwalowe oraz pełny program festiwalu znajdują się na naszej stronie:
http://www.kody-festiwal.pl