• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

KINO TAŃCA / FOCUS NA TANIEC / 10 KRÓTKOMETRAŻOWYCH FILMÓW TANECZNYCH

11:14, 21.06.2019
KINO TAŃCA / FOCUS NA TANIEC / 10 KRÓTKOMETRAŻOWYCH FILMÓW TANECZNYCH <b>11.07.2019 godz. 19:00<br> Miejsce: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / Mazowiecki Instytut Kultury / ul. Elektoralna 12<br> Kuratorka: Regina Lissowska-Postaremczak<br> Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers<br> Partner: Mazowiecki Instytut Kultury<br> Projekt współfinansuje m.st. Warszawa<br> WSTĘP WOLNY</b><br><br> W lipcowej odsłonie Kina Tańca zapraszamy na wyjątkowy program 10. krótkometrażowych filmów tanecznych, które znalazły w oficjalnej selekcji międzynarodowego konkursu Dances with Camera 2019. Są to zarówno filmy fabularne, jak i eksperymentalne, przemawiające różnorodnymi językami filmu i choreografii, wyselekcjonowane spośród najbardziej uznanych i wielokrotnie nagradzanych produkcji powstałych w ciągu ostatnich trzech lat.<br> Będzie to pokaz pełen zaskakujących kontrastów - nie zabraknie w nim filmów iskrzących humorem, ale też propozycji poważnych i skłaniających do refleksji, a przede wszystkim - bogactwa estetycznych i kinestetycznych doświadczeń. Pokaz realizowany we współpracy z Fundacją Edukacji Kulturalnej Ad Arte oraz Short Waves Festival

11.07.2019 godz. 19:00
Miejsce: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / Mazowiecki Instytut Kultury / ul. Elektoralna 12
Kuratorka: Regina Lissowska-Postaremczak
Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers
Partner: Mazowiecki Instytut Kultury
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa
WSTĘP WOLNY


W lipcowej odsłonie Kina Tańca zapraszamy na wyjątkowy program 10. krótkometrażowych filmów tanecznych, które znalazły w oficjalnej selekcji międzynarodowego konkursu Dances with Camera 2019. Są to zarówno filmy fabularne, jak i eksperymentalne, przemawiające różnorodnymi językami filmu i choreografii, wyselekcjonowane spośród najbardziej uznanych i wielokrotnie nagradzanych produkcji powstałych w ciągu ostatnich trzech lat.
Będzie to pokaz pełen zaskakujących kontrastów - nie zabraknie w nim filmów iskrzących humorem, ale też propozycji poważnych i skłaniających do refleksji, a przede wszystkim - bogactwa estetycznych i kinestetycznych doświadczeń. Pokaz realizowany we współpracy z Fundacją Edukacji Kulturalnej Ad Arte oraz Short Waves Festival

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Zdanie o kuratorce:
Regina Lissowska-Postaremczak, teatrolog, badaczka tańca, od 6 lat działa w obszarze filmu tańca jako kuratorka (Dances with Camera w ramach Short Waves Festival), selekcjonerka i programerka pokazów i międzynarodowych festiwali filmowych (m.in. Mobile Dance Film Festival, NY), jest członkiem Dance Films Association.

PROGRAM:

La Volière (The Aviary) / Reż. Vincent René-Lortie / Kanada / 2017 / 14’

Dwoje kochanków spotyka się w szaleńczym tańcu. To metaforyczny, a zarazem pełen pasji obraz, przedstawiający różne odcienie miłosnej fascynacji.

Altera/ Reż. Baptiste Rouveure / Francja / 2018 / 11’
Altera, to inny. To inność, która byłaby ciężarem i którą odrzucamy. Co wówczas pozostaje, aby budować nasze punkty odniesienia, naszą tożsamość i nie pogrążać się w odmienności, odnajdując echa życia tylko w naszym własnym odbiciu?

Bailaora/ Reż. Rubin Stein / Hiszpania / 2018 / 15’
Wojna. Dziecko. Sen. “Bailaora” jest trzecim i ostatnim krótkim filmem w słynnej trylogii Rubina Steina “Luz & Oscuridad”.

Vanitas / Reż. Vinícius Cardoso / Brazylia / 2017 / 6’
W piekle Boscha została skazana na przyglądanie się własnemu odbiciu. Na zawsze. Potępiona przez swoją próżność, sama jest próżnością.

Waiting for Color/ Reż. Kosta Karakashyan / Bułgaria/USA / 2018 / 7’
Dokumentalny film taneczny, ukazujący okrutną rzeczywistość prześladowań LGBTQ+ w czeczeńskim regionie Rosji.

Competing for Sunlight: Ash / Reż Dagmar Dachauer / Austria / 2017 / 4’
To część serii krótkich filmów tanecznych, w której bohaterami są różne gatunki drzew i taniec, opowiadające osobliwe krótkie historie.

Svavar Knutur - The Hurting / Reż. Kay Otto / Niemcy / 2018 / 5’
Życie Pawła nie oszczędza. W wieku 45 lat jest szkolnym woźnym i musiał zrezygnować ze swojego marzenia o pilotowaniu samolotu.

Through the Supermarket in Five Easy Pieces / Reż. Anna Maria Jóakimsdóttir-Hutri / Finlandia / 2017 / 9’
Rodzina stara się przetrwać cotygodniowe zakupy spożywcze i nie rozpaść się. Czy będzie w stanie zdobyć zaopatrzenie i opuścić sklep w komplecie?

Time Subjectives in Objective Time / Reż. Kati Kallio / Finlandia/Rosja / 2017 / 6'
Troje tancerzy przenosi się z miejsca na miejsce w starej rosyjskiej fabryce, afirmując moment stagnacji w nieskończonym czasie.

Traverse/ Reż. Marlene Millar / Kanada / 2018 / 13’
Traverse wplata występ pięciu kobiet w tkaninę zbiorowego doświadczenia, ukazując połączenie tańca, ruchu i głosów, jedność doświadczenia w głębokiej, osobistej, a zarazem wspólnej podróży.

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, Teatralia.com.pl, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going