• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

‘Metoda’ Wystawa wg Projektu Pauliny Ołowskiej w Studio Voltaire w Londynie, 2013

15:47, 11.10.2017
‘Metoda’ Wystawa wg Projektu Pauliny Ołowskiej w Studio Voltaire w Londynie, 2013 Metoda jest konceptualną kontynuacją wystawy Pauliny Ołowskiej The Method, pokazanej w Studio Voltaire w Londynie w 2013. Artystka zaprezentowała wówczas wybrane prace Hasiora, Schauflera, Wieczorkiewicza oraz własne realizacje.

Metoda jest konceptualną kontynuacją wystawy Pauliny Ołowskiej The Method, pokazanej w Studio Voltaire w Londynie w 2013. Artystka zaprezentowała wówczas wybrane prace Hasiora, Schauflera, Wieczorkiewicza oraz własne realizacje.

img
img

Podziel się:   Więcej
Wystawa: 15.09 -29.10.2017
Miejsce: Gdańska Galeria Miejska 2, ul. Powroźnicza 13/15
Godziny otwarcia: wtorek – niedziela 12.00 -19.00
Artyści: Paulina Ołowska
Władysław Hasior, Matthias Schaufler, Włodzimierz Wieczorkiewicz

Kuratorka: Patrycja Ryłko
Aranżacja przestrzeni: Agnieszka Lasota

Gdańska odsłona wystawy wykorzystuje koncepcyjny algorytm stworzony przez Ołowską. Tworząc swoistą wypowiedź na temat ograniczeń metody funkcjonowania ‘dzieła totalnego’ /Gesamtkunstwerke/, artystka ponownie buduje kalejdoskopową narrację opowiadającą o zróżnicowanych metodologiach pracy artystycznej i związanych z nimi postawach twórczych. Jednocześnie, wykorzystując technologie zapożyczania, wprowadza twórczość zaproszonych przez siebie artystów do centrum pola sztuki, skutecznie wydobywając ich z odległej kapsuły czasu. W zaproponowanym zestawieniu prac artystka z powodzeniem wynajduje fascynujące psycho-folkowe napięcia i pokłady wewnętrznych sprzeczności; eksponuje nadrealistyczne mikrofermentacje powstałe na osi czasu. Skłaniając się ku endemicznym formom sztuki, zestawiając nieoczywiste fragmenty materii w przestrzeni galerii, tworzy osobliwe nostalgiczno-futurystyczne tableau.

Każdy z zaproszonych do wystawy artystów tworzy własne uniwersum. Uniwersum składające się na niezwykle spójny język wypowiedzi artystycznej, które postrzegać można jako swoistą materializację wszelkiego rodzaju lęków, głównie natury egzystencjalnej, ale również nieustającego poczucia niedosytu niedostatecznie rozwijającej się kariery, niezaspokojonych tęsknot za ‘wielkim światem’, złogów psychicznych, urojeń czy halucynacji.