• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”: od 30 kwietnia do 8 maja

18:23, 02.04.2015
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”: od 30 kwietnia do 8 maja Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater” świętuje w tym roku 25-lecie. W ciągu tych lat wypracował oryginalną formułę ukierunkowaną na promocję muzyki sakralnej i dialog międzykulturowy.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater” świętuje w tym roku 25-lecie. W ciągu tych lat wypracował oryginalną formułę ukierunkowaną na promocję muzyki sakralnej i dialog międzykulturowy.

Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe

Podziel się:   Więcej
Tegoroczna edycja podsumuje i ugruntuje dotychczasowe działania, pokazując różne odsłony muzycznego „sacrum” – od chorału gregoriańskiego i motetów Palestriny po jazzowe Misterium Stabat Mater Włodka Pawlika i Requiem o ziemi z elementami flamenco Paco Penii.

Na program festiwalu złożą się koncerty najlepszych wykonawców poprzednich edycji imprezy. Melomanów z pewnością ucieszy ponowny występ niemieckiego kontratenora Andreasa Scholla, izraelskiej sopranistki Talii Or, zespołów - The King’s Singers i Morphing Chamber Ochestra z Wiednia czy też wirtuoza gitary flamenco Paco Penii. Festiwal gościć będzie również wykonawców polskich – zdobywcę GRAMMY Włodka Pawlika, Polski Chór Kameralny „Schola Cantorum Gedanensis”, Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” i Orkiestrę Historyczną OH! Współgospodarzem koncertu finałowego będzie Orkiestra i Chór Filharmonii Częstochowskiej.

Wydarzeniem 25. Festiwalu będzie Koncert z okazji 80. urodzin Arvo Pärta, otwierający festiwal – z udziałem kompozytora.

Festiwalowe koncerty odbywać się będą w Częstochowie i 7 innych miastach, m.in. w Warszawie, Gdańsku, Bydgoszczy, Poznaniu i niemieckiej Kolonii.