• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KRoki 2018: Dialogujący

16:04, 14.05.2018
Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KRoki 2018: Dialogujący Spektakle, warsztaty, lekcje, projekcje i spotkania. Na scenach i w krakowskim plenerze. Dla miłośników tańca współczesnego, ale też laików, którzy szukają niepowtarzalnych wrażeń artystycznych. 11 maja pod hasłem „Dialogujący” w Krakowie ruszyła 6. edycja międzynarodowego festiwalu KRoki. Organizatorem festiwalu jest Teatr im. Słowackiego, a kuratorką - Jadwiga Majewska.

Spektakle, warsztaty, lekcje, projekcje i spotkania. Na scenach i w krakowskim plenerze. Dla miłośników tańca współczesnego, ale też laików, którzy szukają niepowtarzalnych wrażeń artystycznych. 11 maja pod hasłem „Dialogujący” w Krakowie ruszyła 6. edycja międzynarodowego festiwalu KRoki. Organizatorem festiwalu jest Teatr im. Słowackiego, a kuratorką - Jadwiga Majewska.

img1
img1

Podziel się:   Więcej
Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KRoki to jedyne tego typu w Małopolsce cykliczne wydarzenie, które pokazuje tak szerokie spektrum tańca współczesnego. Różnorodny program obejmuje spektakle, działania performatywne, projekcje, spotkania, lekcje i warsztaty. Hasło tegorocznej edycji to „Dialogujący”.

- Zapraszamy do otwarcia się na innych, na odmienność, zachęcamy do uwolnienia dobrej woli i pozytywnej energii - zachęca kuratorka festiwalu Jadwiga Majewska. Dialog międzykulturowy prowadzony przez artystów tańca bywa niezwykle sugestywnym przekazem wiedzy o innych. Dlatego ze sceny przemówią do nas różne języki ruchu, i różnie zapewne będziemy na nie odpowiadać.

Przed publicznością wystąpią tancerze i formacje z Litwy, Szwajcarii, Austrii, Włoch oraz Izraela. Wśród zaproszonych spektakli znalazły się m.in. „Tabula” Compagnie Linga, „Dzisiaj, wszystko” - jubileuszowa inscenizacja Teatru Dada von Bzdülöw, multimedialne „spectral layers of movement” krakowskiej formacji Grupa Wokół Centrum czy zaprezentowane w otwartej przestrzeni, przed Gmachem Głównym Muzeum Narodowego - „House Beating”. Szansę bezpośredniego kontaktu z tańcem w praktyce, stworzy szereg wydarzeń warsztatowych skierowanych i do dorosłych (m.in. lekcje GAGA) i do młodych odbiorców (zajęcia z Moniką Kiwak). Program uzupełnią także projekcje filmów z Short Waves Festival.

Organizatorem festiwalu jest Teatr im. Słowackiego. Projekt zrealizowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Kroki

11 - 20 maja

Gdzie? Małopolski Ogród Sztuki (Rajska 12), Scena Miniatura (Pl. Św. Ducha).