• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Nowy sezon wystawienniczy w MOCAK-u

10:55, 16.10.2019
Nowy sezon wystawienniczy w MOCAK-u <b>W czwartek, 24 października, o godzinie 18 w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK otworzy się 6 nowych wystaw.</b>

W czwartek, 24 października, o godzinie 18 w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK otworzy się 6 nowych wystaw.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Wielowymiarowa ekspozycja II wojna światowa – dramat, symbol, trauma, skupiająca się na kwestiach, które szczególnie mocno odcisnęły się w świadomości Polaków. Na wystawie zaprezentujemy prace 39 artystów.

Duchy materii Guida Casaretta – kolejna z cyklu indywidualnych prezentacji artystów, których dzieła znajdują się w Kolekcji MOCAK-u. Pokażemy na niej 17 prac z lat 2014–2019. Siedem z nich powstało specjalnie na wystawę w Krakowie.

Ekspozycja Wymazać hańbę! Artyści z kolekcji Sachsenhausen poświęcona będzie ośmiu artystom – byłym więźniom obozów koncentracyjnych Oranienburg i Sachsenhausen.

Na wystawie Wiesława Dymnego Jestem ranny człowiek. Pisarz, aktor, malarz zaprezentowane zostaną obrazy, rysunki, kolaże, projekty okładek książek, plansze scenograficzne oraz fotografie wybrane z ogromnej spuścizny po artyście, osobistości krakowskiej i współzałożycielu legendarnej Piwnicy pod Baranami.

Wchodzę w każdą rzeczywistość to pierwsza tak szeroka prezentacja wybranych prac Shinjiego Ogawy znajdujących się w Kolekcji MOCAK-u, na których artysta filtruje kulturę europejską przez mentalność japońską.

Ekspozycja prywatna Mikołaja Smoczyńskiego ma na celu przybliżenie sylwetki jednego z najwybitniejszych polskich twórców. W tym roku obchodzimy 10. rocznicę jego śmierci.

Otwarcie wystaw: 24.10.2019, godz. 18,
WSTĘP WOLNY

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
ul. Lipowa 4, 30-702 Kraków