• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Premiera drugiego albumu zespołu SUTARI – „OSTY”

16:25, 17.05.2017
Premiera drugiego albumu zespołu SUTARI – „OSTY” 25 maja 2017 r. ukaże się druga płyta zespołu SUTARI. Artystki kolejny raz sięgają po polskie pieśni ludowe, by z właściwą sobie wrażliwością opowiedzieć o otaczającym je świecie z perspektywy kobiety.

25 maja 2017 r. ukaże się druga płyta zespołu SUTARI. Artystki kolejny raz sięgają po polskie pieśni ludowe, by z właściwą sobie wrażliwością opowiedzieć o otaczającym je świecie z perspektywy kobiety.

img
img

Podziel się:   Więcej
Muzyczne opowieści, które znalazły się na nowym albumie są wielowymiarowe, jak osty – bowiem osty to zarówno piękne i pożyteczne zioła o leczniczym działaniu, jak i kłujące chwasty. Usłyszymy o różnych odcieniach miłości, o tęsknocie, strachu, zagubieniu, walce o własną godność i poszukiwaniu niezależności. W świecie baśni bohater, żeby dorosnąć musi wejść do ciemnego lasu, być gotowym na spotkanie z nieznanym, z niebezpieczeństwem - z wilkiem. Pieśń, tak jak baśń, pomaga się z tym wilkiem oswoić. Prowadzi mądrością wielu pokoleń.

Na płycie usłyszymy wilcze basy, w towarzystwie litewskich kankli, skrzypiec i głosów prowadzące przez las ciemnym, tajemniczym brzmieniem, czasem ukazując między drzewami polany pełne słonecznych, radosnych kompozycji.

SUTARI tworzą trzy artystki z pogranicza muzyki i teatru – Basia Songin, Kasia Kapela i Zosia Zembrzuska. Zespół zadebiutował w 2012 roku na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja” zdobywając II nagrodę jury i nagrodę publiczności. Wkrótce potem zwyciężył w 10. edycji „Battle of the Bands” - konkursie organizowanym przez jedno z największych wydawnictw z muzyką świata – World Music Network.

Debiutancki album „WIANO”, wydany w 2014 roku, został uhonorowany III nagrodą w konkursie Polskiego Radia na Folkowy Fonogram Roku 2014. Płyta została również uznana (przez dziennikarzy międzynarodowego portalu muzycznego beehy.pe) za jedną z 30 najlepszych płyt powstałych w Polsce w 2014 roku oraz otrzymała tytuł Folkowego Debiutu Płytowego roku 2014 od polskich dziennikarzy muzycznych.