• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Premiera filmu „Fire-Followers”

14:19, 08.01.2013
Premiera filmu „Fire-Followers” Zapraszamy Państwa na premierę wersji galeryjnej filmu, w ramach wystawy Karoliny Breguły pt. „Centrum wszystkiego” w galerii Atlas Sztuki w Łodzi, 11 stycznia.

Zapraszamy Państwa na premierę wersji galeryjnej filmu, w ramach wystawy Karoliny Breguły pt. „Centrum wszystkiego” w galerii Atlas Sztuki w Łodzi, 11 stycznia.

Kadr z filmu „Fire-followers” (fot. mat.promocyjne)
Kadr z filmu „Fire-followers” (fot. mat.promocyjne)

Podziel się:   Więcej
Film „Fire-Followers” to opowieść o niewielkim malowniczym mieście gdzieś daleko, na północy. Z powodu dużej ilości drewnianej architektury, miasto przez wieki regularnie płonęło. Nowoczesne metody pozwoliły zabezpieczyć je przed pożarami, dzięki czemu jego mieszkańcy wreszcie mogą żyć wolni od obawy, że w każdej chwili może nadejść kolejna katastrofa. Mimo to nie opuszcza ich strach.

Na ustach wszystkich jest grupa szanowanych historyków sztuki, którzy uważają, że powracające systematycznie niszczycielskie pożary trawiące zasoby muzealnych magazynów stały się naturą lokalnej sztuki i do dzisiaj warunkują jej prawidłowy rozwój. Ich zdaniem, jeśli nie zostanie zniszczona tradycja, młodzi artyści nie będą w stanie tworzyć. Uważają, że jedynie ogień pozwoli sztuce wyjść impasu.

Mieszkańcy miasta podejrzewają, że historycy sztuki prowadzą tajną organizację mającą na celu wywołanie pożarów, które pochłoną historyczne dzieła. Uważa się, że zagrożone są muzea, galerie i prywatne kolekcje sztuki. Ze strachu o swoje domy ludzie pozbywają się wartościowych dzieł, dzielnice sąsiadujące z instytucjami sztuki coraz bardziej pustoszeją. Wszyscy zabezpieczają się przed spodziewanym wielkim pożarem, zaczynają wnikliwie obserwować swoje otoczenie. Obcy stają się dla nich intruzami, każde odbiegające od normy zachowanie grozi posądzeniem o najgorsze, wszystko zdaje się być niewyjaśnionym i niebezpiecznym zdarzeniem.

Bezustanne wypatrywanie katastrofy sprawia, że mieszkańcy miasta tracą umiejętność trzeźwej oceny rzeczywistości. Nie ma żadnych dowodów na istnienie i działalność organizacji, której wszyscy się boją. Mimo to narasta strach i paranoja, rzucając cień na spokojne życie miasta. 

Więcej informacji na Oficjalnej stronie Karoliny Breguły

Galeria Atlas
ul. Piotrkowska 114/116
Łódź

 Wystawa jest otwarta do 24 lutego.


Fire-Followers_teaser_PL from touchFILMS on Vimeo.